Kouzlo kontaktních čoček: lepší vidění, ale chce to svá pravidla 1. díl

Když nosíte kontaktní čočky každý den, je potřeba u toho dodržovat určitá kritéria, jediné tak si neuškodíte. Ono mít podrážděné oči, zarudlé a oteklé, nebude nic příjemného.

Je tedy nutné, abyste u toho přemýšleli a zásady nebrali na lehkou váhu. Nenoste kontaktní čočky déle, než je uvedeno, měňte roztok při každém použití čoček a pouzdro jednou za měsíc. Ač se vám to nemusí zdát tak důležité, je to pravda. Můžete si zadělat na velké problémy, když to takhle nebudete dělat. 

Je to o zvyku, berte to jako rutinu 

Začátky jsou těžké, ale nejsou nepřekonatelné. Jistě, trápí vás fakt, že se kolem vás pohybují lidé bez brýlí a čoček a říkáte si, proč to muselo potkat právě vás, ale na světě jsou i horší věci a nejste jediní. Smiřte se s tím a snažte se mít vše pod kontrolou a hygienické návyky v aplikaci čoček dodržujte.

Porušená rohovka vám za to nestojí

V praxi se pak člověk setká s lidmi s porušenou rohovkou až do fáze vředů, což je již bráno jako fatální důsledek. Pokud čočky nemusíte nezbytně mít, tak si je neberte. Jsou situace, kdy vám brýle překáží, čímž je na mysli hlavně sport nebo vidina rande s brýlemi.

Vše posuďte selským rozumem jako u jiných záležitostí a ruku na srdce, je skutečně tak důležité, abyste na prvním rande nemuseli mít brýle? Člověk, který vás bude mít rád, tak se vším všudy a ten, jenž bude mít předsudky, přece za nic nestojí.

Všechny kontaktní čočky nejsou stejné

Kontaktní čočky se liší zejména materiálem, ale i stavbou a dobou vhodnou na nošení. Pokud jsou dlouhé čekací lhůty u očního lékaře, s výběrem vám pomůže i optometrista, ale počítejte s tím, že to nemusí být úplně přesné, není na to ve specializované prodejně řádně vybaven a k některým druhům poruch zraku, má samozřejmě i mezery ve vzdělání.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares