4 aktivity ke zlepšení rozvoje vašeho batolete

Říká se, že s batolaty je konečně sranda. Nejsou to už jen miminka, která „jen“ leží, jí a spí. Batolata již reagují na podměty a dá se s nimi provádět spousta aktivit. Tyto aktivity bychom měli vybírat tak, aby vedly ke správnému vývoji vašeho dítěte.

Učte je rozpoznávat různé textury

Batolata jsou smysloví žáci, kteří se rádi dotýkají, čichají a ochutnávají, aby pochopili svět kolem sebe. Pomocí tmavého fixu obkreslete písmena abecedy anebo čísla na plakátový papír; pak nechte své ratolesti ozdobit písmena texturovanými předměty, jako je brusný papír, fazole, vatové kuličky, těstoviny a čističe trubek. Dotýkání se písmen dává dětem příležitost pocítit, jak se písmeno tvoří.

Měřte vším, co vás napadne

Pomocí předmětů denní potřeby naučte své dítě měřit. Přestože je pravítko nejběžnějším měřícím nástrojem, experimentujte s měsíci, ročním obdobím, aby byl proces učení zajímavý. Na podzim požádejte své dítě, aby si lehlo do trávy a pak vedle něj seřaďte jablka, abyste změřili, kolik „kolik jablek měří“ v určitém věku. Nebo určete, kolik „lego kostek“ má pohovka nebo kolik „dřevěných kostek na šířku“ je u vás doma chladnička. Chcete-li ještě více zábavy, zjistěte, kolik knih vašeho dítěte bude potřebovat k pokrytí vaší postele. Vždy počítejte, když budete pokládat různé předměty, a vaše dítě bude brzy počítat a měřit různými způsoby!

Učte ho organizaci

Rozvíjejte užitečného ducha svého dítěte podporou organizace ve vašem domě. Rodiče by měli tuto vlastnost přijmout, i když to může zpomalit činnosti a domácí práce. Zapojte se do aktivity. Označte svou domácnost tím, že budete mít hračky, oblečení, nádobí a předměty pro domácnost na konkrétních místech. Když budete dávat věci do označených přihrádek a zásuvek, proměňte tento proces v hádací hru.

Postavte si okenní stěnu pro počasí

Vaše dítě se může stát mladším meteorologem vytvořením okna počasí. Vezměte kus prázdného bílého papíru a požádejte své dítě, aby nakreslilo obrázek denního počasí pomocí jakéhokoli uměleckého média (pastelky, fixy, vodové barvy). Poté vystřihněte tři dlouhé proužky z kartonového papíru (11×1) a tři krátké proužky (8 x 1), které budou představovat okenní rám a tabule.

Pomozte svému dítěti přilepit dva dlouhé a dva krátké kousky kolem okrajů papíru, abyste vytvořili okraje okna. Poslední dva proužky (jeden dlouhý a jeden krátký) by měly být umístěny ve tvaru kříže a přilepeny uprostřed papíru, aby vzniklo čtyřtabulové okno. Přidejte do rámu okna slovo, které popisuje počasí (chladné, sněhové, slunečné) a datum pro porovnání vzorců počasí v čase.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares