Proteinová dieta

Moderní proteinová dieta působí ve světě hubnutí velký rozruch. Zhubnout se s ní dá už během několika týdnů, riziko jojo efektu je minimální a navíc ji doporučují také lékaři. O co se jedná a proč je tak efektivní?

Proteinová dieta, známá také pod názvy keto nebo bílkovinová, je kombinací zdravého jídelníčku a správného načasování, kdy a co jíst. Součástí dietních programů jsou speciální keto jídla, která sice vypadají jako jídla běžná, ale v obchodech je neseženete. Tým výživových odborníků je připravuje tak, aby obsahovaly veškeré esenciální vitamíny, minerály a další živiny, přitom jste díky nim začali hubnout. Bez výčitek si tak pochutnáte třeba na palačinkách, koláčích nebo párcích, aniž byste se trápili hlady.

Za úspěchem hubnutí s proteinovou dietou stojí „ketóza” a ketolátky. Ketóza je zcela přirozený stav, který se v těle automaticky aktivuje ve chvíli, kdy dojde ke snížení sacharidů ve stravě. Za moderní hubnutí vlastně vděčíme našim předkům, kteří neměli během zimy dostatek sacharidů a na období „strádání“ se adaptovali pomocí ketolátek. Ty vznikají během ketózy a začnou sloužit jako primární zdroj energie. To má za následek hubnutí nejen podkožního tuku, ale také orgánového, který je nebezpečný a ve větší míře může mít za následek řadu zdravotních problémů.

Kouzlo proteinové diety se ukrývá v její jednoduchosti a přirozenosti. Proteiny neboli bílkoviny patří k základním stavebním kamenům našich buněk a jsou proto pro naše tělo nezbytné. Jsou důležitou výživou svalů, šlach, kůže, kostí, svou úlohu hrají i pro dosažení zdravých a pevných vlasů. Sportovcům pomáhají s nabíráním svalové hmoty, zkracují dobu regenerace a dokáží také zvyšovat naši výkonnost při sportu či jiné fyzické aktivitě. Důležitou roli mají také pro pevný imunitní systém.

Pro tvorbu svalové hmoty je dostatečný přísun proteinů velmi důležitý. Během keto diety je ve svém jídelníčku výrazně navýšíte, čímž zajistíte dostatečnou svalovou výživu, díky které budete hubnout pouze tuky, nikoli také svalovou hmotu, jak se stává u běžných diet. Poté, co se v těle nastartuje ketóza, získáte také více energie a dobrou náladu, přestane vás honit mlsná a tělo se začne samovolně detoxikovat spalováním toxických látek.

Proteinová dieta prospěje i vašemu zdraví. Je vědecky dokázáno, že keto dieta má pozitivní vliv na léčbu epilepsie, zlepšuje stav Alzheimerovy choroby, snižuje riziko diabetu 2. typu a je také prevencí obezity. Přispívá ke snížení hladiny cholesterolu, zlepšuje stav syndromu polycystických ovarií a má pozitivní vliv na zpomalení růstu tumoru.

V praxi je proteinovou dietu náročné připravit v domácích podmínkách. Vyžaduje přesné hodnoty potravin a při nesprávném poměru může více uškodit než pomoct. Pokud vás zaujala, vyzkoušejte na začátek dietní programy, které poskytují odborné poradenství včetně na míru sestaveného jídelníčku i s připravenými jídly. Ušetříte si tak čas, finance a cesta k vaší vysněné postavě může začít okamžitě.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares