Užívání vitamínu D v těhotenství, může snížit riziko výskytu alergií u dítěte

Vypadá to, že mnoho dětí se dnes rodí s vážnými alergiemi, ale podle nedávného výzkumu, může existovat způsob, jak to odvrátit.

Podle nedávné studie, konzumování  více vitamínu D během těhotenství, může pomoci snížit riziko, že se vaše dítě narodí s alergií.

Podle výzkumu, ženy by měly konzumovat více potravin bohatých na vitamín D, což by mohlo snížit šanci, že vaše dítě bude mít vývojové alergie.

Tyto závěry byly publikovány v časopise Klinické imunologie a byly provedeny po vyšetření 1248 těhotných žen a jejich dětí. Účastníce byly pozorovány od prvního trimestru jejich těhotenství až do doby, kdy jejich děti dosáhly sedmi let. Podle jejich zjištění ženy, které denně konzumovaly sklenici mléka v průběhu těhotenství, měly děti, které měly o 20% menší pravděpodobnost, že budou mít sennou rýmu.

,,Těhotné ženy mají mnoho otázek ohledně toho, co jíst během těhotenství a naše studie ukazuje, že je důležité vzít v potaz množství živin obsažených v jídelníčku,“ řekl Supinda Bunyavanich. Dr. Bunyavanich navrhl, že by těhotné ženy měly konzumovat potraviny bohaté na vitamín D, jako jsou ryby, vejce, mléčné výrobky, houby a obiloviny.

Vitamín D má vliv na imunitní systém, což může být způsob jak se chránit proti alergiím – vztah mezi vitamínem D a prevencí proti alergiím a astmatem byla dlouho předmětem zájmu.  Zatímco ostatní studie zkoumaly vztah mezi vitamínem D a alergiemi jako samostatný bod v lidském životě, tato studie zkoumala něco jiného: hodnotí účinky vitamínu D a jejich vliv během a po těhotenství.

,,Tato studie může ovlivnit nutriční poradenství a doporučení pro nastávající maminky, aby zahrnovaly vitamín D do své stravy,” řekl Dr. Bunyavanich.  A co si z toho odnést? Několik sklenic mléka navíc nemusí být špatný nápad.

Štítky: , , , , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares