Jak nastavit metabolismus na hubnutí?

Nosíte raději volná trička, mikiny a kalhoty místo toho, abyste okolí ukázali něco ze svého těla? Stydíte se za něj, protože máte nějaké to kilo navíc? Poradíme vám, jak nastartovat metabolismus a zhubnout.

Co ten metabolismus je vůbec zač?

Metabolismus je vlastně taková energetická továrna našeho těla, díky které může náš organismus správně fungovat. Zahrnuje všechny chemické reakce, které v našem těle probíhají a přeměňují přijaté živiny na energii. Kdo chce zhubnout, ten musí mít metabolismus správně nastartovaný. Jak na to a jak zhubnout kila, která vás trápí, to je otázka, kterou si už jednou položil snad každý.

Jak metabolismus nastartovat?

Pomalý metabolismus je jednou z nejčastějších příčin toho, že se nám nedaří zhubnout. Nastartovat ho ke správnému fungování přitom ale není tak těžké, základem je pohyb a zdravá strava. Když bude metabolismus správně nastartovaný, tělo bude rychleji spalovat kalorie, nic nebude ukládat do tukových zásob a o to jde.

Tip číslo jedna: Jezte pravidelně

Pravidelné stravování je jednou ze zásad nejen zdravého stravování, ale i správného fungování metabolismu. Je třeba jíst pravidelně, ale v menších porcích, nikdy bychom neměli být naprosto hladoví. Tělu by v takovém případě chyběl pravidelný zdroj energie a přepnulo by do úsporného režimu. To znamená, že by si ukládalo něco do tukových zásob na horší časy.

Náš tip: Každý den začněte pěkně snídaní. Mnozí z nás ji vynechávají, a to je největší chyba.

Tip číslo dva: Pohlídejte si ve stravě dostatek bílkovin

Bílkoviny umí zasytit a zahnat pocit hladu, navíc se starají o svaly. Proteiny také zrychlují metabolismus. Značné množství energie potřebuje už samotný metabolismus bílkovin, proto do svého jídelníčku zařaďte luštěniny, sóju, ryby, mléčné výrobky nebo proteinová jídla.

Tip číslo tři: Dopřejte si ryby

O tom, že ryby jako losos, tuňák nebo sardinky jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny asi víte. Napadlo by vás ale, že tyto kyseliny zabraňují přejídání a podporují svalový metabolismus?

Tip číslo čtyři: Pijte dostatek vody

Pitný režim je jedním z pilířů zdravého životního stylu. Pít je třeba, převážně bychom měli pít čistou vodu nebo bylinkové neslazené čaje, a to průběžně po celý den. Co přes den nestihneme, večer nemáme dohánět, z těla bychom vyplavili a potřebné živiny.

Hlídat si pitný režim je ale důležité i při hubnutí. Když před jídlem vypijete sklenku vody, zasytí vás, a vy toho pak méně sníte. Navíc podpoříte metabolismus.

Tip číslo pět: Budujte svaly

Svaly jsou velkým konzumentem energie, spalují víc energie než tuky. Budování svalů sice zabere nějaký ten čas, ale vy se stejně potřebujete hýbat, tak si je určitě časem vybudujete. Odměnou vám bude rychlejší spalování.

Tip číslo šest: Dobře spěte

Spánek ovlivňuje správné fungování našeho metabolismu. Je to vůbec možné? Ano. Nespavost má na metabolismus negativní vliv, organismus nemůže ani správně hospodařit s bílkovinami. Tak si doma připravte ty nejlepší podmínky pro kvalitní spánek, nestresujte se a dobře se vyspěte.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares