Kvalitní bavlněné povlečení vás nikdy nezklame

Nastal čas pořídit si nové povlečení, protože to staré vybledlo, nedá se zapínat, je neforemné a vy se za něj skoro i stydíte? Nabídka na trhu s povlečením je naštěstí široká co do materiálu i barev, takže si určitě vyberete povlečení podle svých představ. Proč dát přednost bavlněnému povlečení?

Bez povlečení to nepůjde

Možná se vám to bude zdát přehnané, ale správný výběr povlečení může ovlivnit kvalitu vašeho spánku. Lehnout si večer chodíte kvůli tomu, abychom si odpočinuli a načerpali další síly. Rodiče malých dětí, za kterými pořád někam běháme, nám jistě dají za pravdu, že takových pár hodin klidného spánku je k nezaplacení.

Jenže ono se to lehko řekne, ale hůř realizuje. Naše tělo si nedá poručit, že zrovna teď má usnout, aby mělo pár hodin na odpočinek. Většinou nám chvíli trvá, než usneme, pak už můžeme vstávat. Napadlo by vás, že na to může mít vliv právě i povlečení a prostěradlo?

Nabídka povlečení je široká, vybírat můžete hned z několika materiálů. Nejoblíbenější je bavlněné povlečení, následuje ho krep, bavlněný satén, mikroplyš, len, damašek a flanel.

Bavlněné povlečení je pořád TOP

Už naše babičky nedaly na bavlněné povlečení dopustit. Sice neměly tolik na výběr jako my dnes, přesto by asi neměnily. Bavlna je přírodní materiál se skvělými vlastnostmi, tak proč ne?

  • Bavlna skvěle absorbuje vlhkost.
  • Je prodyšná, takže umožní pokožce dýchat.
  • V zimě udržuje teplo, v létě zase chladí.
  • Je antialergická, spát pod ní tak mohou i alergici.
  • Snese i vysoké teploty praní a žehlení.

Víte, že za bavlněné povlečení můžete označit i to z bavlněného saténu, krepu nebo flanelu?

Základem je vždy kvalitní bavlna, liší se jen zpracováním. Vlastnosti ale zůstávají, třeba takové krepové povlečení se ale nežehlí, v pravidelných pruzích se u něj střídá jemná a zvrásněná část díky speciální úpravě.

Flanelové povlečení se zase vyrábí z hustě tkaného bavlněného plátna o vyšší gramáži, které je upravené česáním. Díky němu je pak povlečení hřejivé a ideální hlavně pro chladnější noci.

Z kvalitních bavlněných vláken je i povlečení z bavlněného saténu, které se od klasického saténu liší jako den a noc. Je sice také lesklé, ale ne tolik. Navíc neklouže, nezatrhává se, neelektrizuje vlasy. Je jemné, při správné péči si uchová barvy a bude vám dlouho a dobře sloužit.

Koupí povlečení to nekončí, důležitá je i péče o něj

Když už se pro bavlněné povlečení rozhodnete, určitě byste měli vědět, jak o něj pečovat. I to nejkvalitnější povlečení můžete nevhodnou péčí poničit a zkrátit jeho životnost.

  • Před prvním použitím povlečení párkrát vyperte. Odstraníte nečistoty z výroby a zafixujete barvy.
  • Perte ho na 40 °C nebo 60 °C, dle doporučení výrobce na štítku údržby.
  • Perte ho naruby, zapnuté a samostatně, nepřidávejte k němu žádné jiné prádlo. Třiďte i barvy.
  • S pracím prostředkem šetřete, aviváž nepoužívejte.
  • Sušte ho ideálně na čerstvém vzduchu.
Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares