Srovnání cen energie a plynu zvládnete jednoduše i z obýváku

Ceny energií se neustále mění, poplatky za ně navíc nejsou zrovna nízké. Není tak divu, že se pravidelně poohlížíme, jestli by nám je někdo nemohl zprostředkovat výhodněji. Víte, že už nemusíte nikam na pobočku, ani dodavatele obvolávat a prosit o vypracování nabídky? Vše zvládnete jednoduše za pár minut třeba z obýváku.

Jak ušetřit na energiích?

Využíváte plyn, elektřinu nebo dokonce obojí a zdá se vám, že za ně platíte zbytečně moc? Cest, jak ušetřit za energie je hned několik.

  • Hodně energie můžeme ušetřit změnou chování. Když třeba vyrážíme na dovolenou, měli bychom ze zásuvky odpojit internet, zařízení včetně TV nastavit do stand-by režimu, kdo topí elektřinou, ten může o pár stupňů snížit teplotu. Většina z nás má totiž ve zvyku msítnosti přetápět.
  • Ušetřit můžete třeba i změnou distribuční sazby.
  • Zamyslet bychom se měli nad spotřebiči, které v domácnosti používáme. Jakou mají spotřebu? Opravdu potřebujeme dva mrazáky nebo vinotéku? Nebylo by lepší pořídit si LED osvětlení, které dokáže ušetřit až 85 % z platby za osvětlení? Víte, že největším žroutem energie je lednička?
  • Nejvíc nákladů na energie padne na vytápění. Nebylo by lepší dát pryč elektrický přímotop a topit dřevem?

Co u energií porovnávat?

Když hledáte výhodnější ceny energií, je třeba se zaměřit na reálně spotřebovanou energii a měsíční poplatek za správu odběrného místa. Jen tyto dvě věci, lze porovnáním ovlivnit, přitom ale tvoří zhruba 45 % ceny za energii.

Poplatky za využívání přenosové infrastruktury, obnovitelné zdroje energie, rezervovaný příkon atd. jsou stejné u všech dodavatelů.

Jak funguje srovnávač energií?

Když chcete ušetřit na platbách za energie, není nic snazšího než otevřít počítač nebo vzít do ruky telefon, případně tablet a otevřít některý z online porovnávačů.

Zobrazí se vám kalkulačka, do které zadáte pár základních údajů jako třeba roční spotřebu energie, typ odběrného místa a kraj, kde je odběrné místo zřízené.

Během pár chvil uvidíte nabídky od jednotlivých dodavatelů elektřiny i plynu a můžete vybírat.

Náš tip: vezměte si k ruce poslední fakturu za energie, díky ní budete mít všechny potřebné informace pěkně po ruce.

Víte, že online můžete vyřídit i celý převod energií? Nemusíte nikam chodit, navíc můžete od smlouvy uzavřené online zdarma do 15 dnů od zahájení dodávek energie odstoupit. Když si převod sjednáte na pobočce, takovou možnost mít nebudete.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares