Sbalte si s sebou na rodinnou dovolenou vše, co potřebujete

Rodiče malých dětí to jistě znají. Nastal čas sbalit na rodinnou dovolenou, jenže když připravíte všechno, co s sebou nutně musíte vzít, zjistíte, že se vám do auta všechno prostě nevejde. Zavazadlový prostor není nafukovací, jenže děti potřebují hromadu věcí. Co s tím? Pořiďte si na auto střešní nosič, případně si nechte nainstalovat tažné zařízení.

Na dovolenou už nemusíte balit jen to nejnutnější

Taky si určitě pamatujete, jak se za našeho dětství jezdilo v létě třeba do kempu s autem a přívěsným vozíkem, ve kterém se ukrýval stan, potřeby na vaření, židle, stoleček, matrace, sportovní vybavení a další nezbytnosti, o hromadě oblečení nemluvě. Když jste totiž něco zapomněli doma, bylo často poměrně obtížné to pořídit.

Doba jde ale kupředu a jen málokdo jezdí na dovolenou s vozíkem. Stany se zmenšili, obchody jsou otevřené každý den v týdnu, takže co zapomenete, to si dokoupíte. Navíc nechat vozík jen tak v kempu, když se vydáte na výlet, to není asi zrovna to nejlepší řešení.

Náš tip: Místo vozíku vsaďte na střešní nosič!

Moderním řešením jsou střešní nosiče, na které dáte všechno, co se nevejde do kufru. Je přitom úplně jedno, zda jde o několik párů lyží, snowboard, kola, střešní box, nebo jiný náklad.

Velkou výhodou nosičů na střechu vozidla je fakt, že je snadno a rychle na auto namontujete a využijete je i mimo dovolenou. Kolikrát se vám už stalo, že jste potřebovali převézt dlouhá prkna, vánoční stromeček a další „neskladné“ věci?

Víte, že střešní nosiče můžeme pěkně česky nazvat také „zahrádkami“?

Na co si dát při výběru střešního nosiče pozor?

Správný výběr střešního nosiče je důležitý nejen pro to, abyste na něj dali vše, co potřebujete, ale také s ohledem na bezpečnost. Ne každý střešní nosič pasuje na všechna vozidla, jeho výběr tak zbytečně neuspěchejte.

  • Střešní nosič vybírejte na míru svému vozidlu. Vezměte v potaz jeho značku, modelovou řadu i rok výroby.
  • Ujasněte si, jak velký střešní nosič potřebujete a k čemu ho budete využívat.
  • Popřemýšlejte o způsobu uchycení k automobilu. Víte, že na trhu najdete klasické příčné, podélné i magnetické střešní nosiče?
  • Zvažte i uzamykatelnost, abyste zabránili krádeži věcí, nebo to zloději alespoň značně ztížili.

Kola můžete dát na nosič na zadní dveře

Vyrážíte na dovolenou s koly? Nechcete je zvedat nad střechu vozidla? Pak vsaďte na nosič na zadní dveře (který ale není vhodný pro zcela všechna vozidla, zejména sedany s ním mají problém), nebo na nosič kol na tažné zařízení.

Právě druhá varianta nabízí pohodlný a bezproblémový převoz a rychlou a snadnou instalaci celého zařízení. Další velkou výhodou je skutečnost, že takový nosič neovlivňuje jízdní vlastnosti vozidla, jen prostě o maličko prodlouží jeho délku. Jediná nevýhoda spočívá v tom, že budete potřebovat třetí SPZ, pro kterou musíte na registr silničních vozidel.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares