Chystáte se na dovolenou s dítětem? Nezapomeňte na cestovní pojištění!

Plánujete, že si vyrazíte s celou rodinou odpočinout, nadýchat se čerstvého vzduchu, užít si společně strávený čas? Taková rodinná dovolená dokáže dobít baterky. Musíte se na ní ale dobře připravit, a to nejen tím, že s sebou sbalíte všechny potřebné věci, ale i tím, že se pojistíte.

Dovolená s dětmi je radost i starost

Péče o děti je náročná, zažíváme s nimi hromadu radostných chvilek, které sem tam ale vystřídají i ty méně radostné. Jinak tomu není ani během dovolené. Obzvlášť, když s dětmi vyrazíte do nějakého pěkného wellness hotelu.

Děti jsou zvídavé a neposedné, stačí chvilka nepozornosti a polijí koberec nebo rozbijí vázu, která je na pokoji. Majitel po vás bude chtít škodu uhradit. Když jde o pár korun, asi to zvládnete, ale co když po vás chce tisíce?

Co ještě během rodinné dovolené hrozí? Děti jsou náchylnější k úrazům i nemocem, což může pořádně znepříjemnit dovolenou. Co s tím? V obou případech vám pomůže mít sjednané cestovní pojištění.

Cestovní pojištění se může hodit na každé dovolené

Ať už vyrážíte na toulky po Čechách, na Slovensko, do Itálie, Francie nebo třeba na druhý konec světa, cestovní pojištění by vám rozhodně nemělo chybět. A když cestujete s dětmi, platí to dvojnásob.

Odřenina, úpal, zlomenina nebo jiné zranění si žádá ošetření, stejně tak třeba střevní viróza. Když budete za hranicemi, není lékařská péče zrovna levnou záležitostí a místo pohodové dovolené se budete jen stresovat, že si ji nemůžete užít podle představ. Doma je sice hrazeno z veřejného pojištění, ale pojištění na cesty se hodí taky.

Víte, že když cestovní pojištění rozšíříte o připojištění proti stornu zájezdu, ochráníte svou investici do dovelené pro případ, že z nějakých důvodů nebudete moci na dovolenou odcestovat?

Co cestovní pojištění obsahuje?

  • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
  • Asistenční služby v českém jazyce
  • Úhradu repatriace i repatriace ostatků
  • Hrazenou péči ve veřejných i soukromých zdravotnických zařízeních
  • Pojištění mnoha sportů
  • Můžete si s ním sjednat i pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel nebo úrazové pojištění.
Co je při sjednání pojištění na cesty důležité?

Cestovní pojištění stojí pár korun, ušetřit dokáže tisíce. Ale jen když si ho dobře sjednáte. Na čem záleží?

Cena se samozřejmě odvíjí od toho, proti čemu všemu se pojistíte. Kromě toho, že si musíte dobře rozmyslet, proti jakým rizikům se potřebujete pojistit, musíte si taky dobře promyslet pojistné limity, tedy na kolik se pojistíte.

Na dovolenou po Evropě stačí pojistné krytí ve výši 3 milionů Kč, pokud ale jde o lyžařskou dovolenou, je to málo. Lepší je pojistné krytí v minimální výši 5 milionů korun. Na stejnou částku se pojistěte i na cesty mimo Evropu.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares