Kouzlo kontaktních čoček: lepší vidění, ale chce to svá pravidla 2. díl

Proč jsou vlastně tak škodlivé a užívání s nimi každý den spojeno s mnoha riziky? Příčinou je totiž vysychání očí jako takových. Oko pod čočkou je méně okysličené, což vám v závěru může způsobit nějakou tu neplechu. Používání čoček je také dáváno do souvislosti s riziky infekce.

Jak čočky správně nasadit a jak s výběrem?

Kontaktní čočky se musíte naučit správně nasadit. Když to tak nebude, určitě to poznáte, oko vám začne slzet, bude vás škrábat, atd. Bude lepší, když se vše naučíte za asistence očaře. Stejně je to on, který vám diagnostikoval nějakou vadu a vy tomu teď musíte čelit. Sami si čočky těžko vyberete, vše úzce koresponduje i s dalšími faktory jako je třeba zakřivení oka, jeho průměr, ohnisková vzdálenost, atp., což logicky nezasvěcený člověk vědět ani nemůže.

Úskalí kontaktních čoček

Nemusí se vám vyplatit ani objednávání čoček přes internet. Nikde se nedozvíte, jak byly čočky uskladněny a jakým způsobem s nimi, kdo nakládal. Nedělejte si ani zásoby, vaše porucha se může postupem času měnit a čočky koupené před půl rokem, nemusí sedět. To, že vidíte lehce rozmazaně a potřebujete silnější čočky, až tak zdravotně nevadí, ale horší je opak, když jsou čočky moc silné. Povede to k bolestem hlavy, únavě očí a nižší pozornosti. Pro někoho jsou výhodnější brýle, než se stresovat.

Kontaktní čočky jsou sice měkké, ale pořád je to cizí těleso v oku, které vám může způsobit potíže. Příčina nepohodlí tkví i ve vnějším prostředí. Podráždění oči vyvolává také prach, suchý vzduch, sezonní alergie a další nečistoty. Snažte se tedy eliminovat rizikové faktory, kterými jsou zejména překročená doba nošení či špatná hygiena a noste čočky jen v případě nutnosti. Nyní už víte, jaká mají kontaktní čočky svá specifika, tak vám držíme palce, ať už se rozhodnete je nosit či nikoliv.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares