Ložní prádlo pro děti musí být jemné a hebké

Léto je u konce, podzim se pomalu ale jistě hlásí o slovo. Spolu s ním nastává čas návratu dětí do kolektivů. Čas, který mimo ně strávily, byl letos pro některé děti obzvlášť dlouhý. O to důležitější bude, aby se na den plný nových zážitků s kamarády, dobře vyspaly.

To ale dost dobře nepůjde bez bytelné postele s kvalitní matrací, jemným a hebkým povlečením a prostěradlem. Jak je vybrat?

Na čem záleží při výběru dětského povlečení nejvíc?

Každý rodič chce, aby jeho potomek spal jako v bavlnce. Aby se v posteli cítil bezpečně, nic ho tam nerušilo, neprobouzely ho zlé sny. Víte, že k tomu může přispět i dobře vybrané dětské povlečení?

Když totiž špatně vyberete materiál, dítě se pod ním může potit, povlečení může klouzat, elektrizovat vlasy apod. Když bude povlečení mít špatné rozměry, bude dítě buď spát jen pod ním, nebo se přikrývka či polštář zkrabatí a dítěti se nebude pohodlně ležet. O tom, že ho ráno může bolet hlava, radši ani nemluvě.

Při výběru povlečení pro děti je třeba dát si pozor na následující věci:

  • Povlečení musí být ze zdravotně nezávadného materiálu vhodného i pro děti.
  • Mělo by být prodyšné, jemné a dobře odvádět pot.
  • Ideální je povlečení z bavlny, maminky, které nechtějí povlečení žehlit, ocení krepové povlečení.
  • Design a vzhled povlečení nestavte na první místo, mnohem důležitější je právě materiál, gramáž a hustota vláken.

Zaostřeno na materiál

Na trhu najdete ohromné množství povlečení. Jak zmiňujeme už výše, nejdůležitějším parametrem pro jeho výběr je volba materiálu.

Klasikou, která nikdy nezklame, je bavlna. Snese vysoké teploty praní i žehlení, dobře od těla odvádí vlhkost, je příjemná na dotek.

Další možností je krepové povlečení, které se také vyrábí ze 100% bavlny, jeho údržba není náročná. V zimě zase zahřeje flanel. Víte, že i ten je z bavlny? Vysoké oblibě se těší i povlečení z mikrovlákna, pod kterým mohou spát i astmatici a alergici, navíc rychle schne a připomíná hedvábí.

Pozor na rozměry povlečení

Povlečení do postýlky má nejčastěji rozměry 120x 90 cm a 40×60 cm, setkat se ale můžete i s rozměry 135×100 cm a 40×60 cm. Větší děti, které spí ve vlastní posteli, potřebují povlečení klasických rozměrů, tedy 140×200 cm pro peřinu a 70×90 cm pro polštář.

Jak vybrat zapínání?

Klasikou je zapínání na knoflíky. Dneska ho ale stále víc nahrazuje zapínání na zip. Pro malé děti je ale lepší „zakládací“ povlečení. Knoflík by mohly spolknout, zip zase může škrábat.

A co design?

Malá miminka motiv nevnímají. Spolu s věkem se to ale mění. Malé holčičky budou určitě toužit po povlečení s princeznami, kluci zase s autíčky. Oblíbené jsou i motivy zvířátek. Teenageři zase dávají přednost oblíbeným sportovcům, zpěvákům, zvířatům apod.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares