Dětské i dospělácké povlečení pořídíte na jednom místě

Každý z nás ho doma má, v jeho náruči hledáme každý den útočiště. Řeč je o povlečení, do kterého každý večer už od mala uléháme s touhou nechat se odnést do pohádkové říše snů a ráno se probouzet odpočatí a plni sil.

Povlečení má kouzelnou moc

Bez dobře vybraného povlečení se posilujícího spánku rozhodně nedočkáme. Je to až k nevíře, ale kvalitu spánku ovlivňuje dobře vybraná postel s kvalitní matrací, vyvětraná místnost, prostředí ložnice a taky právě povlečení. Jak je to možné?

Povlečení se vyrábí z celé řady materiálů, některé z nich studí, jiné hřejí. Některé jsou prodyšné a sají pot, jiné to neumí. A tady pak nastává problém. Když materiál, ze kterého je povlečení ušité nenechá pokožku dýchat a neodvede od ní pot, budete se během noci opakovaně probouzet, dost možná celí zpocení. Co z toho plyne? Výběr povlečení nepodceňujte, u toho dětského to platí dvojnásob.

Jak vybrat povlečení pro děti i dospělé?

Možná si říkáte, že na výběru povlečení se nedá nic zkazit. Stačí si vybrat motiv, který padne do vaší ložnice a máte vystaráno. Opak je ale pravdou. Vybrat si barvu rozhodně nestačí.

Krok první: Kvalitu ovlivňuje materiál

Povlečení musí být prodyšné, savé a jemné na omak, o jeho kvalitě a zdravotní nezávadnosti svědčí Öeko-Tex certifikát. Od materiálu se odvíjí i životnost povlečení.

  • Klasikou je bavlna, přírodní materiál, který nechá pokožku dýchat, absorbuje pot a je i příjemný na dotek. Pod bavlněným povlečením můžete spát po celý rok, jediná nevýhoda je v tom, že se mačká a je třeba ho žehlit.
  • Praktické hospodyňky potěší krepové povlečení, které je také z bavlny, ale nežehlí se. V pravidelných pruzích se u něj střídá jemná a zvrásněná část, což nemusí každému vyhovovat.
  • Toužíte aspoň jednou okusit, jaké to je spát pod saténovým povlečením? Pokud se nechcete probouzet zpocení a třeba i bez deky, vsaďte na bavlněný satén, který se sice tolik neleskne, na druhou stranu si ale zachoval všechny kladné vlastnosti bavlny.
  • Vybíráte povlečení na chladné noci? Co takhle to flanelové s jemným chloupkem, které vás i děti spolehlivě zahřeje?
  • Velmi oblíbené je v poslední době i povlečení z mikrovlákna, které si zamilovali všichni, děti i dospělí.

Krok druhý: A co rozměry?

Ani ty není radno podcenit. Standardem je pro pokrývku 140×200 cm, někdo doma ale může mít přikrývku pro dva nebo prodlouženou přikrývku. Do postýlky zase patří deka o rozměrech 135×100 cm.

Krok třetí: I na zapínání záleží

Dřív bylo jen zakládací povlečení, pak zapínání na knoflíky a dnes mívá povlečení i zip. Volba zapínání je na každém z nás, zapínání na zip je praktické, pro děti je ale asi nejlepší zakládací povlečení. Zip totiž může škrábat, knoflíky by dítě zase mohlo vdechnout.

Náš tip: Znáte českého výrobce povlečení B.E.S. Petrovice, který se může pochlubit více než 25 lety zkušeností s výrobou bytového textilu a prodejem povlečení, ručníků a přikrývek? V nabídce najdete jak dětské, tak dospělácké povlečení.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares