Pořiďte si kvalitní dámské čepice pro každou příležitost

Zima je tu, když vyrážíme na procházky s kočárkem, měli bychom se pořádně obléct, A tím nemyslíme jen teplou bundu, ale také pořádnou čepici, díky které nám nenafouká do uší a nezaděláme si na bolest ucha nebo pořádnou rýmu. I my maminky na sebe musíme myslet, však to znáte. Spokojená maminka rovná se spokojené děťátko.

Bez čepice se ven nechodí

Stejně jako dbáte na to, aby bylo správně oblečené děťátko a na hlavu mu vždy dáte správnou čepičku, myslete i na sebe. Nejvíc tepla z našeho těla uniká právě skrz hlavu, když nám navíc nafouká do ucha, zaděláme si na nepříjemné zdravotní problémy. Čelenka je sice fajn, ale nezabrání právě tomu úniku tepla, takže nám pocitově bude spíš chladno. Oproti tomu čepice, ta, když si ji správně vyberete, hlavu před chladem, větrem a další nepřízní počasí ochrání.

Kulich nebo beanie čepice?

Když se řekne čepice, každý z nás si představí něco jiného. Pro někoho je čepicí kšiltovka, pro jiného kulich, další zase nedá dopustit na zmijovku. Druhů čepic je celá řada, každý si může vybrat tu, který mu vyhovuje.

  • Kšiltovku oceníte nejvíc v létě, kdy vám hlavu chrání před slunečními paprsky, díky kšiltu před nimi ochrání i oči.
  • V zimě jsou oblíbené kulichy, které mohou mít velkou i malou bambuli a nosit ho můžete, kam vás napadne.
  • Beanie čepice působí svěže, umí změkčit ostré rysy v obličeje, její jediný problém je v tom, že ne každá se hodí do mrazu.
  • Oproti tomu taková beranice, ta je určená právě do těch největších mrazů, obzvlášť, když je vyteplená kožíškem nebo jinou hřejivou podšívkou. Chrání i uši, je skvělá i do sněhové vánice.
  • Po několika letech se do módy zase vrací ikonická hadovka neboli zmijovka, kterou nemůžete přehlédnout. Charakterizuje ji malá bambulka, širší lem nad čelem a specifický klikatý vzor. Čí rodiče ji nenosili?

Náš tip: Široký výběr dámských čepic najdete na https://www.krumlovanka.cz/damske-cepice/.

Že vám žádná nesluší? Nejspíš jste ji nevybírala správně

Máte pocit, že ať si obléknete jakoukoli čepici, žádná vám nesluší? Nesedí k vám? A vybírala jste ji s ohledem na tvar svého obličeje? Ten je totiž naprosto zásadní, minimálně, pokud nemáte to štěstí a váš obličej není oválný. To byste totiž druh čepice řešit nemusela, osobám s oválným obličejem totiž sluší snad všechny čepice.

  • Hranatému obličeji lichotí vysoké čepice, které opticky tvář prodlouží, vsadit můžete i na kulich s bambulí.
  • Ke kulatému obličeji sedí asymetrické čepice a volnější čepice.
  • Máte spíš trojúhelníkový obličej? Pak vsaďte na beranici nebo beanie čepici.
  • Dlouhý obličej a kulich s bambulí k sobě nejdou, vsaďte raději na čepice se širokým lemem.

Slaďte ji i s outfitem

Čepice by měla ladit i s tím, co máte na sobě, respektovat by měla i aktuální trendy. Jaké barvy jsou zrovna v módě? Jaký motiv má vaše oblečení? Bílá a černá jsou klasika, in jsou ale i čepice se zvířecím nebo květinovým motivem a čepice s celoplošným potiskem.

Víte, že dámskou čepici klidně můžete sladit i s čepicí děťátka a partnera?

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares