Účinné tipy, jak předejít striím během těhotenství

Strie jsou nedílnou součástí vaší cesty mateřstvím. Zatímco většina žen je přijímá, prevence strií během těhotenství je pro některé výhodnější možností a je zcela normální. Strie jsou malé natržení elastické podpůrné tkáně pod kůží, které se v závislosti na barvě kůže jeví jako fialové, červenohnědé nebo tmavě hnědé pruhy.

Prevence před tvorbou strií

  • Mějte váhu pod kontrolou.
  • Hodně pijte.
  • Dodržujte stravu bohatou na živiny. Naše kůže obsahuje kolagenová a elastinová vlákna, která pomáhají napínat pokožku při natahování. Silně napnutá kůže je méně náchylná k natržení a zjizvení. Zařaďte stravu bohatou na zinek, vitamín C a E a oxid křemičitý, protože tyto živiny pomáhají při tvorbě kolagenu a opravují poškození tkání. Kromě toho jsou vitamíny B2 a B3 důležité pro zdravou pokožku.

Jak strie léčit?

Léky v podobě mastí

Na strie mohou fungovat předepsané léky obsahující kyselinu hyaluronovou, trofolastin a tretinoin. Topická aplikace prokázala výrazné zlepšení v odbarvení strií, takže jejich vzhled je neznatelný. Masáž pokožky výše uvedenými krémy po dobu přibližně šesti měsíců by mohla fungovat.

Pleťové vody a oleje

Krémy nebo oleje obsahující vitamín E mohou léčit těhotenské strie. Zvlhčení pokožky kakaovým máslem, bio-olejem a olivovým olejem mohou snížit jejich výskyt.

Lékařský postup

Váš poskytovatel zdravotní péče může doporučit ošetření po těhotenství, jako je laserová terapie, mikrojehličkování, radiofrekvenční a energeticky založená zařízení. Laserová terapie a mikrojehličkování zvyšují produkci kolagenu a snižují průtok krve do lézí strií.

Kdy strie zmizí?

Strie nemusí úplně zmizet, ale časem se stanou méně nápadnými. Po porodu se zbarvují do bledě bílé nebo stříbrné barvy a nepravidelného tvaru.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares