Jak se rychleji zotavit po císařském řezu? 2. díl

V prvním díle jsme se zajímali o sexualitu ženy a její intimitu, dnes se budeme věnovat zejména tomu, jak cvičit, pečovat o jizvu a jak se stravovat.

Od druhého dne po císařském řezu se doporučuje provádět lehce zapojit pár kroků navíc. Klidně mimo pokoj, choďte i po chodbě oddělení.

A po šestinedělí již můžete provádět nenáročné gymnastické cviky. Proč? Jednak se dostanete rychleji do kondice a také posílíte břišní svaly.

Břicho nebude tak ochablé. Můžete také dělat cviky, jenž napomáhají k léčbě močové inkontinence.

Nezvedejte nic těžkého

Alespoň 20 dnů po císařském řezu se vyvarujte přetěžování a velké fyzické námaze. Když máte druhé dítě, které také nosíte občas v náručí, je potřeba si k tomu vždy sednout.

Dítě si můžete položit na klín a je to tak v pořádku. Bohužel nemáme úplně příznivou zprávu pro ženy, které milují jízdu autem – raději neřiďte první měsíc nebo až po šestinedělí, jak se cítíte. Zhoršíte hojení jizvy, bude vás déle bole břicho.

Hojivá mast

Po odstranění obvazu a stehů, můžete jizvu natírat hojivým krémem, gelem nebo mastí. Aplikujte denně a vaše jizva bude vypadat estetičtěji. Krém vtírejte krouživým pohybem.

Úplné zhojení jizvy po císařském řezu může trvat 6 až 10 týdnů. Vyhýbejte se navlhčení obvazu, parádní je voděodolná náplast, ale je dobré místo po koupeli stejně řádně osušit. Můžete si říci o lék na bolest, pokud je potřeba.

Skladba jídla

Je důležité vybírat potraviny bohaté na bílkoviny – vejce, vařené kuře a rýže. Stejně tak je rozhodující jíst denně čerstvou zeleninu a ovoce.

Obsahují vitamíny, antioxidanty a vlákninu, což podporuje hojení a správnou funkci střev. To vše tvoří dohromady prevenci proti zácpě a plynatosti.

Kromě toho je nezbytné vypít 2 až 3 litry vody denně. Dostatek tekutin podporuje mateřské mléko.

Spánek na boku nebo na zádech

Nejlepší poloha pro spaní je na zádech s polštářem pod koleny, aby se předešlo bolesti. Pokud žena preferuje spánek na boku, měla by si mezi kolena dát polštář.

Po šestinedělí bude potřeba bránit početí

Nedoporučuje se otěhotnět dříve, než před jedním rokem od císařského řezu. Hrozí prasknutí dělohy a tyto situace jsou velmi vážné.

Pijte diuretické čaje ke snížení otoků

Je tím na mysli hlavně heřmánkový a mátový čaj. Tyto druhy čaje nemají žádnou kontraindikaci a nenarušují tvorbu mateřského mléka.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares