4 nepříjemnosti, které můžete zažít na porodním sále

Porodní sál je místem, kde je dovoleno téměř vše… už jen proto, že tam zažíváme bolesti, které (snad) jinde ne. Ale můžete být v klidu, většinu toho si stejně pamatovat nebudete a pro zdravotníky to je denní chléb.

Můžete zvracet

Ano, a úplně veřejně, před spoustou lidí. není na tom ale nic neobvyklého – někdy je to reakce těla na přemíru bolesti, někdy vedlejší účinek epidurálu. Nemějte obavu, zdravotníci jsou na tuto situaci připraveni.

Budete vydávat podivné zvuky

A možná nejen zvuky – často se stává, že se při porodu také počůráte nebo ještě hůř. Zvuky, které může vaše vagina při porodu vydávat jsou způsobeny různými tlaky vzduchu a postupujícím tělíčkem novorozence.

Bude z vás hysterka

I když jste za normálních okolností milá, klidná a jen málokdy vybouchnete, připravte se na to, že porod ve vás vyvolá ty nejhorší charakterové vlastnosti – i ty, o kterých jste vůbec netušily. Nejvíce vám pomůže chápavé okolí a zejména trpělivý a vytrvalý partner, který se nenechá vaší změnou nálad zaskočit.

Vaše miminko nebude zrovna pěkné

Po porodu je každé miminko fialové,pokryté krví a celé pomačkané. Takže ne úplně roztomilost sama. Ale nebojte, během pár dní získá zdravou barvu a kůže se přirozeně vyhladí.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares