5 tipů pro poslední týdny těhotenství

Kočárek je koupený, pokojík vymalovaný, všechno připraveno a už jen vyhlížíte termín porodu. Jak si poslední týdny těhotenství co nejvíce zpříjemnit?

1. Odpočívejte

Poslední týdny mohou být opravdu náročné. Zvlášť pokud jste víc přibrala, trpíte na otoky nebo jsou zrovna nesnesitelná vedra. Proto nezapomínejte co nejčastěji odpočívat a v žádném případě se nepřepínat. Pokud se zrovna necítíte nejlíp, klidně zůstaňte celý den doma, dejte si nohy nahoru a relaxujte.

2. Zkontrolujte výbavu

Znovu se ujistěte, že máte do nemocnice nachystáno vše potřebné. Až skutečně začne porod, už nebude čas sbírat zapomenuté věci. Nejlépe uděláte, když budete mát tašku sbalenou již 4 týdny před termínem, aby vás nic nemohlo zaskočit.

3. Zvažte návštěvu kurzu o kojení

Pokud jste ještě podobný kurz neabsolvovala, popřemýšlejte, jestli byste přeci jen nechtěla o tomto tématu zjistit více. Kojení totiž opravdu není hračka – mnoho maminek se potýká s nedostatkem mléka, bolestivými bradavkami a mnoha dalšími problémy. Můžete se jim vyhnout, když nepodceníte teoretickou přípravu.

4. Domluvte se na plánu porodu

Konzultujte své představy a požadavky s ošetřujícím lékařem, porodnicí i vaším partnerem. Při samotném porodu už nebude čas něco měnit a – upřímně – ani na to nebudete mít energii. Ujistěte se, že všichni vědí, jak chcete, aby váš porod probíhal.

5. Připravujte se s partnerem

Věnujte poslední týdny budování vzájemného vztahu a důvěry, ujasněte si svá očekávání a rozdělte si role a povinnosti. Pokud jste ještě nemluvili o tom, kdo bude o dítě pečovat, vstávat k němu v noci nebo zajišťovat jiné běžné provozní záležitosti, teď je nejvyšší čas.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares