Přírodní způsoby, jak zesvětlit vlasy

Jak si udělat přírodní melír? Tak na tuto otázku čeká toužebně každá žena. Všechny bychom se chtěly vyhnout barvení vlasů na chemické bázi. Nemusíte kupovat drahé suroviny, vystačíte i s citrony, octem nebo heřmánkem.

Citrony

Citronovou šťávu zřeďte na polovinu destilovanou vodou, zesvětlí tmavé blond nebo světle hnědé vlasy a nezanechá načervenalé tóny. Ve skutečnosti se jedná o nejpoužívanější přírodní zesvětlovač vlasů.

Ocet

Surový jablečný ocet zanechá načervenalé odlesky ve stejné barvě vlasů. Nejprve smíchejte jablečný ocet s destilovanou vodou půl na půl. Poté přelijte do rozprašovače a nastříkejte na vlasy. Nakonec nechte působit 30 minut, opláchněte a osušte jako obvykle.

Heřmánek

Na zesvětlení vlasů ho znají již naše babičky! Uvařte velmi silný šálek heřmánkového čaje a nechte ho vychladnout. Poté ho naneste na jednotlivé prameny vlasů pro zvýraznění nebo nalijte po celé hlavě. Nakonec vyjděte ven na slunce a nechte vlasy přirozeně uschnout.

Henna

Na většině vlasů henna pouze ztmavne, ale na velmi tmavě hnědých nebo černých vlasech může henna zanechat načervenalé odlesky. Použijte asi 3 lžíce prášku z henny na ½ šálku vroucí vody.

Nechte vyluhovat 12 hodin nebo přes noc. Poté naneste na vlasy a nechte 2-3 hodiny působit. Pořádně z hlavy vymyjte a vlasy si upravte obvyklým způsobem, jak jste zvyklé.

Med a olivový olej

Vytváří pěkné jemné odlesky a měkčí vlasy. Zahřejte ¼ šálku medu a přidejte hrnek olivového oleje – dobře promíchejte.

Naneste na vlasy a nechte působit 30 – 60 minut. Asi 5 minut před tím, než si vlasy umyjete, zapracujte vše do vlasů se zaměřením na konečky.

Skořice

Vezměte půl šálku normálního kondicionéru a nasypte dostatek skořicového prášku, abyste vytvořili hustou pastu. Aplikujte na vlasy a nechte působit 3 – 4 hodiny nebo přes noc.

Čím déle necháte na vlasech, tím bohatší bude barva. Skořice má antioxidanty a přírodní látky, které ochrání vaše vlasy před škodlivými slunečními paprsky.

Štítky: , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares