Může špína dítěti škodit nebo naopak?

Kolem malých dětí panuje tvrzení, že čistota a režim v ní, je pro děti dobrý, ale je tomu skutečně tak? Superčisté povrchy jim ovšem spíše škodí, je to potvrzené. Nemusíte vše neustále drhnout a ani koupání dětí nemusí být každodenním pravidlem. Je na čase se trochu zvolnit, uleví se vám!

Děti se potřebují setkat s nečistotami

Nedostatek včasného vystavení dětí mikroorganismům a parazitům vede k náchylnosti na alergie. Tato hypotéza pochází z roku 1989. Pozor také na přípravky s látkou zvanou triklosan. Bývá ukrytá v mýdlech a zapříčiňuje vyšší pravděpodobnost k již právě zmiňovaným alergiím, ale také k senné rýmě. Americká pediatrická akademie také prokázala, že děti se v pohodě mohou koupat pouze jednou nebo dvakrát týdně, myšleno ovšem celé tělo. Zadeček je potřeba omývat dle potřeby a důležitá je hygiena rukou, potravin a toalet prováděná pravidelně.

Potřebujete ještě další důkazy, že trocha špíny vašim dětem neublíží? Znečištění je součástí šťastného vývoje dítěte, i z toho důvodu je nechte si zaskákat ve špinavých kalužích. Má to své výhody, čtěte dále.

Skákání je pro děti něco jako meditace

Všechno to začíná v děloze vývojem vestibulárního systému ( udržuje rovnováhu). Pomáhá plodu získat pocit gravitace. Jako jeden z prvních vývojových smyslů tvoří vestibulární systém většinu z nejranějších smyslových zážitků dítěte, ať už jde o skákání nebo houpání – děti zkrátka a jasně milují pohyb. Jak dítě roste, vestibulární systém se stává méně citlivým, ale nadále hraje roli v duševním a neurologickém vývoji.

Ovlivňuje emoce dětí, schopnost vnímat, dovednost učení a vývoj jazyka. Děti skáčou rády, protože je to zábavné. Také to ovšem podporuje kognitivní a motorické schopnosti. A nemusí to být jen kaluže, nejúčinnější formou cvičení pro zlepšení oběhu, snížení stresu a zlepšení fyzické zdatnosti, je trampolína. Opakující se skoky jsou velmi uklidňující. A pro děti může odpoledne strávené odrážením, pomoci posílit učení, ke kterému došlo během dne.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares