Důvody, proč by děti měly konzumovat pórek

Není vždy snadné děti přimět k tomu, aby jedly více zeleniny. Přitom jim tak prospívá, tělu totiž doplňuje vitamíny, minerály a další živiny. Stačí k tomu obyčejný pórek, který poskytuje dětem hned několik důvodů konzumace.

Posiluje imunitu

Rozlučte se s kašlem a nachlazením. Pórek patří do stejné rodiny jako třeba česnek a cibule, tudíž je bohatý na sloučeniny obsahující síru. Alicin je známý svými antibakteriálními, antivirovými a fungicidními vlastnostmi. Mimo něj, je tu ještě spoustu vitamínu C a zinku. Dva základní stavební kameny pro zdravý imunitní systém.

Řešení astmatu

Mnoha studií ukázala, že nízký příjem ovoce a zeleniny souvisí se zvýšeným rizikem astmatu. Pórek obsahuje řadu antioxidantů a flavonoidů. Pomáhají snižovat zánět v těle a současně i riziko zdravotních problémů souvisejících s oxidačním stresem a chronickým nízkoúrovňovým zánětem (astma).

Zvyšuje energii a má i další benefity

Jsou vaše děti neustále unavené? Mohou mít nedostatek železa, který je dáván do souvislosti s chudokrevností. Pórek je užitečným zdrojem železa, mědi a vitamínů B, včetně kyseliny listové, což je životně důležité pro tvorbu červených krvinek a hemoglobinu. Dále draslík, hořčík, niacin, riboflavin a thiamin.

Zařazujte ho do stravy častěji, děti budou více čilé. Vitamín B podporuje funkci nadledvin, které se podílí na stresových situacích. Draslík a hořčík uklidňují nervový systém a svaly, což dětem přináší pocit relaxace.

Pórek je skvělým zdrojem vlákniny, pomáhá podporovat zdravé trávení a snižuje riziko zácpy. Vláknina dobře zasytí, děti nejsou tak brzo hladové. Obsahuje speciální prebiotickou vlákninu známou jako inulin – posilovač imunity, podíl na zlepšení nálady a snížení výskytu zánětů.

Pórek je vynikající na antioxidanty, které bojují proti škodlivým radikálům. Jeden pórek obsahuje třetinu vašich denních požadavků na vitamín A – antioxidant, který pomáhá podporovat zdravý zrak spolu s karotenoidy (lutein, zeaxanthin).

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares