Jak se rychleji zotavit po císařském řezu? 1. díl

Možná plno žen zná poporodní pás, aby se zabránilo hromadění tekutin v oblasti jizvy, ale co dál? Jak se o sebe starat?

Tak v první řadě začnete tím nejjednodušším. Tím je dodržování pitného režimu. Snažte si naordinovat 2 – 3 litry tekutin denně.

Kromě toho je také důležité konzumovat potraviny bohaté na bílkoviny, čerstvou zeleninu a ovoce. Tím podpoříte proces samotného hojení.

Celková doba zotavení z císařského řezu se u jednotlivých žen liší. Zatímco některé zvládnou běhat pár dní po operaci, jiné potřebují více času na zotavení (zvláště pokud se během porodu vyskytla určitá komplikace).

Ať tak či onak, císařský řez je velký chirurgický zákrok, při kterém bude tělo potřebovat v průměru 6 měsíců na to, aby se samo obnovilo.

V prvních hodinách po operaci vám bude pomáhat zdravotní sestra. Vstát z postele nebude tak úplně jednoduché a musíte se naučit nezatínat svaly a být uvolněná. Doba hospitalizace je obecně 3 až 5 dnů.

Intimita

Možná vás ani myšlenka na sex nenapadne z důvodu bolesti jizvy, ale většinou se vám chuť po šestinedělí vrátí stejně jako po klasickém porodu.

Během šesti týdnů se vyvarujte námahy a věnujte se sama sobě a péči o miminko. Nestyďte se někomu říct o pomoc v domácnosti. Ať už je to mytí nádobí, vytření podlahy, praní nebo žehlení, všechno zvládnete jen horko těžko.

Použití poporodního pásu se doporučuje pro větší pohodlí a snížení rizika vzniku seromu v jizvě – typ pooperační komplikace způsobené nadměrným hromaděním tekutiny v oblasti. Noste také větší vložky na krvácení.

Led na bolest a otok

Položení ledových obkladů na jizvu po císařském řezu zmírňují bolestivost. Led by měl být umístěn zabalený v kusu látky nebo utěrce či v plastovém sáčku. Nechte působit přibližně 15 minut a každé 4 hodiny přikládání opakujte.

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares