Vše, na co se stydíte zeptat kolem kojení a sexu – 1. díl

Má kojení vliv na sex? Je dokázáno, že kojení skutečně může mít vliv na sexuální apetit. Z jedné studie jasně vyplývá, že kojící ženy častěji odkládají sexuální styk s partnerem, než ty, které nekojí. Je to dáno zejména hormony. Po porodu klesá hladina estrogenu, za to vzrůstá prolaktin a oxytocin.

Tyto dva hormony mají velmi odlišné dopady na vaše tělo

Kombinace zvýšeného prolaktinu a oxytocinu, způsobuje sice velké potěšení z kojení, ale oproti tomu snižuje chuť na sex. Možná tak ani necítíte potřebu nebo touhu po partnerovi.

Pokud jde však o prsa, ty se stávají vaší erotogenní zónou číslo jedna. Ta by mohla libido při smyslných dotycích naopak zvyšovat (pokud tedy nejsou nějak poškozeny sáním dítěte). Je však téměř logické, že během šestinedělí, většina žen chuť na sex nemá a je to v podstatě normální. Časem by se měl sexuální apetit opět vrátit…

Je kojení přirozenou formou antikoncepce?

Kojení může být přirozenou formou kontroly porodnosti. Tato technika je známá jako metoda laktační amenorey. Pokud je kojení správné, je až 98 % účinnou prevencí zabraňující početí. Týká se to období prvních šesti měsíců po porodu.

Musíte ovšem také splnit fakt, že kojence výlučně krmíte každé čtyři až šest hodin. Pokud dítěti současně podáváte i umělou výživu nebo příkrmy, fungovat to nebude. Z hlediska výzkumů tak tuto metodu splňovalo jen asi 26 % žen. Je tedy rozhodně na místě na ní zcela nespoléhat.

Dochází při sexu k úniku mléka z vašich prsou?

Během několika dnů po porodu se vaše prsa naplní mlékem. Dotyk, tření nebo sání bradavek během pohlavního styku zřejmě mateřské mléko uvolní, což se děje také při orgasmu, kdy není neobvyklé, že mléko dokonce vystříkne.

Bude sex bolet?

Při kojení organismus produkuje méně estrogenu, jak jsme se již zmínili. A estrogen je klíčovým hormonem pro vzrušení a přirozené vaginální prostředí a vlhkost. Při nízkých hladinách hormonu se stává, že trvá trochu déle, než žena vyvrcholí. Je to i z toho důvodu, že je vagina příliš suchá na pohodlné proniknutí penisu, což žena negativně prožívá.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares