Potraviny, které mohou podpořit tvorbu mateřského mléka

Drtivá většina matek je rozhodnutá kojit a udělat vše potřebné pro tvorbu kvalitního mateřského mléka. Existují potraviny, které mohou pomoci tvorbu mateřského mléka podpořit.

Oves

Zvýšené množství mléka po konzumaci ovsa by mohlo souviset s vysokým obsahem železa v ovsu. Už naše babičky doporučovaly oves při kojení.

Fenykl

Tato listová zelenina z čeledi mrkvovitých byla dlouho považována za galaktogoga. Fenykl se často vyskytuje v čajích a dalších doplňcích pro kojící maminky, ale je také vynikající pečený, v salátech, nebo dokonce nakrájený na plátky a podávaný s dipem.

Pivovarské kvasnice

Požívání pivovarských kvasnic pro zvýšení mateřského mléka je dalším příkladem tradiční moudrosti. Možná jste slyšeli, že pití piva je dobré pro kojení – konzumace pivovarských kvasnic funguje na stejném obecném principu (jen bez chmele nebo alkoholu!). Pivovarské kvasnice mají také vysoký obsah vitamínů B, které mohou pomoci s vaší energetickou hladinou.

Pískavice

Pískavice řecké seno, velmi běžná bylina používaná v doplňcích kojení, je známá galaktogoga. Pískavice stimuluje produkci potu, a protože prsa jsou upravenou potní žlázou, jsou stimulovány mléčné kanály a ejekce mléka. Můžete ji pít v čaji nebo v jiné formě.

Špenát

Potraviny bohaté na železo, jako je špenát, mohou být účinné při doplňování hladiny železa (zejména pokud jste měli poporodní krvácení nebo jste jinak ztratili abnormální množství krve během porodu, protože to může ovlivnit množství mateřského mléka).Mezi další potraviny bohaté na železo, které můžete konzumovat, patří červené maso (zejména játra), fazole, cizrna a další listová zelenina.

Obecně je důležité jíst při kojení zdravou stravu, a to nejen proto, aby vaše dítě dostalo dobrou výživu, ale také proto, aby vaše tělo fungovalo na zdravé úrovni. To zahrnuje konzumaci různých plnohodnotných potravin, jako je ovoce, zelenina, zdravé tuky, celozrnné výrobky a další.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares