Naučte se snídat: tento denní rituál vám přinese řadu výhod

Zdravá snídaně má mnoho zdravotních výhod, proto ji nevynechávejte. Doplňuje totiž zásoby energie a živin ve vašem těle. Lidé, kteří snídaním nevěnují pozornost, nemusí splňovat doporučené denní dávky bílkovin, vlákniny, vitamínů ani minerálů, což je škoda.

Jogurt s ovesnými vločkami

Čistý řecký bílý jogurt s ovesnými vločkami pomáhá získat tělu prospěšnou vlákninu a pocit sytosti. Dokonce obsahuje bílkoviny a vápník. Přírodní jogurt je probiotikum plné prospěšných bakterií pro střevo a je důležitý pro správnou funkci střevní mikroflóry. Pokud jde o oves, jeho součástí je inulin a ten jak známo, spadá do kategorie vlákniny.

Tvaroh

Tvaroh je fantastické snídaňové jídlo. Má vysoký obsah bílkovin, což zvyšuje metabolismus a vyvolává pocity plnosti – snižuje hladinu hormonu hladu ghrelinu.

Ve skutečnosti se prokázalo, že tvaroh zasytí jako vejce. Plnotučný tvaroh je také zdrojem konjugované kyseliny linolové (CLA), která podporuje hubnutí. Jeden šálek tvarohu poskytuje působivých 25 gramů bílkovin. Přidejte goji a mleté lněné semínko nebo nasekané ořechy, aby se stala snídaně ještě výživnější. Shodneme se na tom, že kvalitní snídaně by měla představovat hlavně bílkoviny a vlákninu?

Omeleta

Udělejte si k snídani omeletu. Snížíte tím množství sacharidů a pomůže vám to i zhubnout. Když jí navíc naplníte kuřecím masem, sýrem nebo zeleninou, obohatíte snídani o další živiny navíc.

Pokud vás jen tak něco nezaplní, přidejte do rozklepnutých vajíček ještě ovesné vločky nebo lněné semínko. Zlepšíte tak střevní průchodnost, ale nebude mít ani brzo hlad.  

Kuskus

Kuskus je všestranná ingredience. Dá se použít téměř s čímkoliv a snadno se připravuje. Je přirozeně bezlepkový, zasytí a chutná dobře s masem, vejci, zeleninou, ale i třeba grilovanými sýry. Asi 6 lžící kuskusu se nutričně rovná dvěma plátkům nakrájeného chleba. S touto královskou snídaní vydržíte energeticky až do obědu.

Mezi další vhodné snídaňové ingredience patří třeba chia semínka, kokosové nebo mandlové mléko, borůvky , maliny, jahody, ostružiny a zelený čaj.

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares