Vše, na co se stydíte zeptat kolem kojení a sexu – 2. díl

Jak mluvit se svým partnerem o sexu? Během tohoto vzrušujícího a nového období, je důležité být ke svému partnerovi upřímná a otevřená. Odhalte společně své nejistoty. Současně se také zeptejte sama sebe, co právě teď hledáte v potěšení a intimitě.

Pokud to není zrovna sex, tak si o tom s partnerem promluvte. Stejně jako vy pociťujete obavy, on také. Respektujte své tělo, samo vám dá znamení, kdy jste zase připravená na sex.

Váš organismus totiž prochází v těhotenství a v řádech měsíců po porodu, velkým množstvím změn. A jestliže se při sexu již necítíte tak příjemně jako dříve, vyzkoušejte s partnerem novou polohu. Nepředpokládejte, že je lepší mlčet. Potěšení by mělo být stále na obou stranách…

Intimita je více, než sex. A sex je více, než jen penetrace…

Pokud vy a váš partner hledáte způsoby, jak se znovu a intimně zapojit, musíte spolu nějaký ten čas trávit spolu. I když máte pocit, že mezi mytím nádobí a kojením, není ani minuta času, čas na partnera si udělejte. Jedině tak mu dáte najevo, že není středobodem jen narozené dítě, ale pořád vám záleží i na něm.

Tak v něm i sobě, zapálíte přirozenou vášeň a nikdo nebude mít pocit, že je na něj vyvíjen tlak. Nemusíte se přece jen milovat, vhodné je v tomto období i mazlení, masturbace, orální sex a zapojení sexuálních hraček.

Starejte se jeden o druhého

Máte za sebou sice jen pár hodin spánku a jste naštvaná? Necítíte se sexy a žádoucí, ale řešením není se izolovat, ale s partnerem si na toto téma taktéž poklábosit.

Potřebujete od partnera pomoct s péčí o dítě? Nestyďte se o ni požádat. I kdyby měl miminku podržet hlavičku při koupání, tyto láskyplné kroky vás spojí a dodají pocit, že jste milovány a přijímány.

Je to těžké, ale nezapomínejte ani na sebe

Co třeba nějaká aktivita? Plno žen vnímá mírné formy cvičení jako podporu kondice. Cvičení je navíc dobré pro vaše duševní a sexuální zdraví. Rozhodně také odpočívejte a dělejte to, co vás baví, i kdybyste měla chvíli poslouchat hudbu.

Ať už prožíváte cokoliv, vždy existuje řešení

Nicméně v praxi se vám asi neosvědčí záznam posledního milování nebo další strategické plánování. Vše nechte plynout takříkajíc přirozeně.

S trochou času, úsilí a odhodlání, jistě najdete pohodlné a smysluplné způsoby, jak si i v této fázi být s partnerem oporou a užívat si to.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares