Zdravé ovocné svačinky pro děti – 1. díl

Plno maminek řeší, co dětem připravit ke svačině a není to zrovna lehké, pořád něco vymýšlet. U dětí je totiž důležité poměr živin zachovávat a necpat jim jen prázdné kalorie cukru.

Jistě je jednodušší, dát jim do ruky ke svačině sušenku a jednou za čas, jim to rozhodně neuškodí, ale lze to i jinak, mnohem zdravěji. Připravte svým dětem svačinku, po které se budou moct utlouct. My si dnes nachystáme vafle z kefíru, mrkvové mini housky a ovesnou kaši. Pojďme na to!

Kefírové vafle

Co budete potřebovat:

  • 400 ml kefíru
  • 200 gramů polohrubé mouky
  • 30 gramů rozpuštěného másla
  • 2 vejce
  • 1 lžíce vanilkového cukru
  • 20 gramů droždí

Na ozdobu:

kiwi, borůvky, pomeranč

Postup:

V hrnku si připravte kvásek, ten uděláte tak, že rozdrobíte droždí do 3 lžic vlažného kefíru a přidáte cukr. Vše promíchejte a nasypte 2 lžíce mouky. Mělo by vám vzniknout těstíčko. Hrnek následně přikryjte utěrkou a nechte vzejít kvásek – bude to trvat asi čtvrt hodiny. Mezitím si do velké mísy prosejte mouku, vyklepněte vajíčka, vlijte rozpuštěné máslo, kvásek a zbytek kefíru. Suroviny opětovně promíchejte v hladké těsto bez hrudek a nechte ještě 30 minut kynout.

Po vykynutí rozehřejte vaflovač a sběračkou naberte těsto. Vaflovač je potřeba mít lehce pootevřený, aby těsto mělo prostor přibývat. Vafle potřete marmeládou a nastříkejte na něj šlehačku, dozdobte ovocem a nešetřete na něm. Děti kromě cukru dodají tělu vitamíny, zejména vitamín C, tolik potřebný na budování imunity.

Nemluvě o kefíru, který obsahuje řadu významných organismu prospěšných látek. Kefír je rovněž prostředkem na imunitu, ale dokáže podpořit i zdraví střev. Jedná se v podstatě o probiotikum, o kterých jste určitě již někdy zaslechli. Ničí nepřátelské bakterie v zažívacím traktu a díky tomu se budete cítit skvěle. Děti budou mít správně posílené kosti. Kefír pomáhá zlepšovat alergie a je vhodný i při laktózové intoleranci.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares