Pozor na hrozny! Mohou být pro děti velmi nebezpečné!

Ovoce je zdravé. Jistě, ale věděli jste, že může být také smrtelně nebezpečné?

Nedávno proběhla médii tragická zpráva o smrti dvou malých chlapců, kteří se udusili hrozny. Zdá se vám to trochu přitažené za vlasy? Omyl. Pravdou je, že kuličky hroznového vína mají přibližně stejnou velikost jako dýchací trubice malých dětí, a skutečně tak mohou představovat nebezpečí.

Možná vás ani nenapadlo, že by bylo potřeba hrozny krájet, protože mi dospělí je snadnou rozkousáme. Ale malým dětem snadno sklouznou do krku, a mohou tak zcela zablokovat dýchací trubici a způsobit udušení.

Rodiče obvykle nejsou sami schopni svým dětem pomoc, když se začnou dusit, protože vytáhnou kuličku hroznu z krku dítěte opravdu není nic snadného ani když jste v klidu, natož když panikaříte ve strachu o své dítě. Přivolaní lékaři však bohužel většinou nestihnou přijet včas, protože tělo dítěte začíná kolabovat již po pár minutách nedostatku kyslíku.

A tak na svůj seznam potenciálně nebezpečných potravin přidejte i hrozny a vždy je raději dětem pečlivě rozkrájejte. Podobnou skrytou hrozbou jsou i dnes tolik oblíbená cherry rajčata. Dávejte tedy dobrý pozor co a v jaké formě vaše děti konzumují. Vždy se také ujistěte, že děti při jídle neběhají a dbejte na to, aby dítě jídlo pořádně rozkousalo.

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares