Co můžete očekávat během prvního trimestru těhotenství

Gratulujeme k těhotenství a vítáme vás u jednoho z nejvíce vzrušujících zážitků vašeho života!

I když je to šťastný a radostný čas, může to být také trochu děsivé, zvláště pro ty, které jsou těhotné poprvé. Je tolik nových věcí, které se můžete naučit!

Vaše tělo se chystá projít změnami, aby se přizpůsobilo zcela novému životu, a může být užitečné porozumět některým z těchto změn, když se vydáte do prvního trimestru těhotenství, abyste věděli, co můžete očekávat.

Jaké jsou týdny prvního trimestru?

Z přibližně 40 týdnů těhotenství je každý týden seskupen do jednoho ze tří trimestrů. První trimestr probíhá v době mezi oplodněním vajíčka (početím) a 12. týdnem těhotenství.

Změny během prvního trimestru

Vaše dítě během této doby prochází rychlými změnami, protože se u plodu začnou vyvíjet orgány jako mozek a mícha a v tomto období se také tvoří a začíná bít srdce dítěte. Na konci osmého týdne bude mít vaše dítě již zformovanou hlavu, ruce, nohy, všechny životně důležité orgány, pohlavní orgány a bude v průměru jen 7,5 cm dlouhé a vážit asi 30 g.
V tomto okamžiku těhotenství se vytvoří placenta. Tento orgán poskytuje vašemu dítěti živiny a kyslík a pomáhá udržet krev vašeho dítěte bez odpadních látek.
Placenta je na jednom konci připojena k děloze (nebo vnitřní stěně dělohy) a na druhém k pupeční šňůře, která se nakonec přichytí k pupíku dítěte. Prostřednictvím pupeční šňůry dostává vaše dítě všechny živiny, které potřebuje, prostřednictvím vašeho krevního oběhu.

Nevolnost v těhotenství

Ačkoli se v těhotenství objevuje mnoho příznaků, nevolnost patří v prvním trimestru k nejčastějším. Zejména v raných fázích těhotenství jsou časté nevolnosti a zvracení. Ačkoli často odezní ve 12.–13. týdnu, u některých žen může tento vedlejší účinek přetrvávat po celé těhotenství.
Všichni jsme slyšeli termín „ranní nevolnost“, ale nevolnost a zvracení se mohou objevit kdykoli během dne nebo noci. Na vině jsou zvýšené hladiny hormonů produkovaných vaječníky v raných fázích těhotenství.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares