Jak přimět dítě, aby se správně přisálo k prsu

Najděte si klidné místo k sezení a podložte se polštáři, podnožkou nebo čímkoli, co potřebujete, abyste se cítili pohodlně. Vyberte si kojící polohu, ve které se budete cítit dobře.

Udělejte si „bradavkový sendvič“

Držte prso rukou a stlačujte ho, abyste vytvořili „sendvič s bradavkami“. Snadný způsob, jak si zapamatovat, jak držet ruku: Držte palec u nosu dítěte a prsty u brady. (Palec a prsty by měly být dostatečně vzadu, aby vaše dítě mělo dostatek bradavky a dvorce – tmavšího kruhu kůže kolem bradavky – k přisátí.) Stlačování prsu tímto způsobem umožní vašemu dítěti získat hluboké přisátí. Hlava vašeho dítěte by se měla mírně zaklonit, aby se jeho brada dotýkala vašeho prsu.

Nechte své dítě otevřít ústa dokořán

Dotkněte se nebo třete bradavkou na kůži mezi nosem a rty dítěte. Když k tomu dojde, vaše dítě by se mělo široce otevřít (jako zívnutí) s jazykem dolů.

Přiveďte své dítě k prsu

Když jsou ústa vašeho dítěte otevřená dokořán, rychle přiveďte dítě k prsu (ne prs k dítěti). Vaše dítě by mělo vzít co největší část dvorce do úst. Nos vašeho dítěte by se měl téměř dotýkat vašeho prsu (ne tlačit na něj) a jeho rty by měly být vytočené ven.

Když je vaše dítě správně přisáté, můžete mít zpočátku pár chvil nepohodlí. Poté by to mělo být jako tahání, když vaše dítě saje.

Abyste se ujistili, že to děláte správně, pomůže vám, když vás bude pozorovat někdo, kdo toho o kojení hodně ví, například laktační poradkyně.

Letdown reflex

Spouštěcí reflex neboli reflex vystřikování mléka je pocit brnění nebo mravenčení, který můžete pociťovat v prsou těsně poté, co vaše dítě začne sát. Mléko může prosakovat z druhého prsu.

Spouštěcí reflex nastává, když sání vašeho dítěte (nebo odsávání mateřského mléka) spustí nervy v bradavce. Nervy pošlou vašemu mozku zprávu, aby uvolnil mléko. Mozek uvolňuje hormon zvaný oxytocin, který způsobuje, že se drobné svaly v prsou stahují a vytlačují mléko, neboli „uvolňují ho“.

Oxytocin také může způsobit, že budete cítit křeče v děloze, když vaše mléko klesá. To je užitečné při návratu dělohy do původní velikosti.

Zklamání může také nastat, pokud je krmení zpožděno nebo předtím, než začnete kojit (můžete být také zklamáni tím, že své dítě prostě vidíte nebo slyšíte pláč dítěte). Nebo se to může stát poté, co je vaše dítě přisáté a několikrát přisálo. Některé ženy během jednoho krmení často zklamou.

Některé ženy nikdy nemají pocit zklamání, což je také v pořádku. I když to necítíte, stále byste měli vidět mléko vytékající z bradavky a slyšet a vidět, jak vaše dítě polyká.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares