Proč pořídit dětem puzzle?

Puzzle jsou nejen hračka, ale také dokonalý pomocník pro trénování trpělivosti, motoriky, logiky, tvořivosti a dětské představivosti. Kromě toho je to hračka vhodná i pro rozvoj prostorové orientace. Jedná se o oblíbenou skládačku, kterou milují nejen děti, ale i dospělí. Vybírat si můžete z různých velikostí jednotlivých dílků a dokonce i z materiálů.

Skládačky pro nejmenší

Pro úplně nejmenší vyznavače puzzlí můžete pořídit skládačku pěnovou nebo dřevěnou. Je určena pro děti od tří let a vybrat si lze puzzle různých počtů. V sadě může být 6 až 24 dílů, které jsou dostatečně velké na to, aby je i malé dítě snadno uchopilo a zároveň je nevdechlo. Tyto materiály jsou i odolnější a tudíž vydrží déle, než puzzle papírové. Jednotlivé díly skládačky do sebe dokonale zapadají a jakmile dítě přijde na správný systém, stane se pro ně skládání dokonalou zábavou. Kromě již výše zmíněných výhod nabízí tato aktivita zábavnou formou trénink pravo – levé orientace a souhry činnosti oko – ruka.

Pokud chcete dítě zaujmout, volte takové obrazce, které se budou dítěti líbit. To bude pro něj dostatečná motivace pro složení výsledného obrázku. Mezi oblíbené patří obrázky zvířat nebo pohádkových postaviček.

I starší děti milují skládání

S věkem děti získávají dostatek zručnosti a zkušenosti a tak si můžete dovolit začít kupovat puzzle drobnější a s větším počtem dílků. Také materiál se mění. Děti, které skládají puzzle, si trénují trpělivost, což je vlastnost pro život celkem potřebná. Děti ve druhé, třetí třídě jsou schopny sestavit obrazec skládající se z 300 dílků. Vzhledem k tomu, že nabídka motivů je v současné době dosti široká, určitě vyberete takový obrázek, který je nadchne.

Skládání puzzlí milují i dospěláci. Mnohdy se na této činnosti podílí celá rodina. Je to aktivita, která sbližuje rodinu a pomáhá budovat pozitivní vztahy.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares