Oční linky bez chemikálií a dalších přísad

Přírodní ingredience jsou pro mnoho žen základním kritériem k tomu, aby si vybrala kosmetiku. V obchodech je těžké probírat se regály a číst každou etiketu na štítku.

I z toho důvodu jsme pro vás našli homemade postup, jak si oční linky vyrobit svépomocí.

Oční linky ženy používají ke zvýraznění očí po staletí. Právě Egypťané se řadí mezi první uživatele. Používali k tomu tužky z kajalu nebo sulfid antimonitý. Díky tomu oči nádherně vynikly.

Se zavedením komerčních značek jsou součástí složení i další chemické látky. Jedná se např. o thimerosal, terpentýn, olovo, anilin a další substance.

Vyrobte si své vlastní oční linky

Jedny jsou pouze v kombinaci s vodou a do druhých se přidává ještě emulze. V těchto očních linkách nejsou žádné konzervační látky, a tak se musí rychle zužitkovat. Je tedy potřeba je uchovávat v chladu, aby se v nich nezačaly množit bakterie.

Přírodní ingredience očních linek:

  • lanolin
  • ricinový olej
  • vosky
  • nechemická barva

Barvou může být aktivní uhlí nebo minerální pigmenty. Při výběru pigmentů používejte pouze ty, které jsou schválené pro kosmetické použití. Nejlepší je zůstat u toho, co je přirozené – hnědá nebo černá. Tyto pigmenty lze najít na mnoha webových stránkách pro výrobu mýdla.

Aktivní uhlí určené pro kosmetické účely zase v obchodech se zdravou výživou nebo s vitamíny ve formě kapslí. Pro použití stačí kapsli oddělit.

Na výrobu vždy používejte destilovanou vodu. Voda z vodovodu a jiných zdrojů může obsahovat bakterie, které způsobí zkažení směsi.

Recept – postup:

½ čajové lžičky aktivního uhlí vsypte do malé misky a přidejte několik kapek destilované vody. Smíchejte dohromady a vytvořte pastu. Může mít pár hrudek, to není na škodu.

Směs uložte do malé uzavíratelné skleničky. Uchovávejte v lednici, ale nikdy ne déle, než pár týdnů. Vršek raději setřete a používejte hlubší vrstvu.

Jak používat?

Malé množství naneste na talířek. Vezměte velmi úzký štětec a vetřete jej do směsi. Aplikujte na horní a spodní víčko těsně u řas. Nejlepších výsledků dosáhnete vytvořením čárky pomocí malých tahů namísto jednoho dlouhého. Po každém použití štětec dobře vyčistěte a nechte zcela vyschnout.

Odlíčení: pomocí vatového tamponu s trochou kokosového oleje jemně přejeďte přes oční víčko. V případě potřeby opakujte několikrát, abyste se zbavily případné mastnoty z víčka.

Štítky: , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares