Antikoncepce slouží primárně k zabránění početí. Stále více žen ji užívá i kvůli jiným přednostem

Pokud jste po porodu, je řešení antikoncepce, po péči o miminko, jednou z prvních věcí, kterou se budete zabývat. Ačkoli je na trhu hned několik možností, jak předcházet nechtěným těhotenstvím, jsou pilulky stále nejoblíbenější metodou. Antikoncepční pilulky jsou spolehlivé z 99 %, kromě toho mají mnoho dalších pozitivních účinků na ženské tělo. Je nutné podotknout, že doby, kdy ženy po antikoncepci přibíraly, měly akné apod, jsou dávno pryč. Dávka hormonů v pilulkách je zanedbatelná oproti minulým létům, kdy se uvedly na trh. Navzdory tomu jim zůstaly pozitivní účinky.

Zmírní se menstruační křeče a PMS

Menstruační křeče a příznaky PMS má většina žen, není to nic neobvyklého, ani vzácného. Silné křeče a krvácení jsou v životě každé ženy omezující. Práce, sport, běžné pochůzky se stávají namáhající a vyčerpávající.

Kombinovaná antikoncepční pilulka obsahuje estrogen i progestin, obě tyto látky pomáhají regulovat nejen čas menstruace (pravidelný cyklus), ale také intenzitu. Pravidelné užívání antikoncepčních pilulek může zmírnit bolestivé křeče a další příznaky PMS (chutě, náladovost, střevní potíže a nadýmání).

Zlepšení pleti a zbavení se problémů s akné

Nejen pilulky, ale i některé další metody antikoncepce, mohou zlepšit stav pokožky a předejít tvorbě akné. Antikoncepce snižuje množství mužských hormonů. Vyrovnané hormony zklidňují hormonálně související záněty kůže, výsledkem je často hebká a čistí pleť.

Určitá ochrana proti rakovině

Nedávno byla v časopise Best Practice & Research Clinical Obstetrics & Gynaecology zveřejněna studie, kde bylo uvedeno, že ženy, které užívaly antikoncepční pilulky, o 30 až 50 % nižší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou vaječníků, než ženy, které pilulky nikdy nebraly. Pravděpodobnost rakoviny endometria je také snížena asi o 30%.

Mezi další pozitivní účinky antikoncepčních pilulek patří prevence migrén, snížení symptomů PCOS a menopauzy a mnoho dalších.

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares