Způsoby, jakými zazáří i introverti: zaměřeno na osobní život i práci

Introverti nejsou těmi nejhlasitějšími lidmi v místnosti. Nicméně neznamená to, že by byli všichni introverti stydliví, to je mylná představa.

Spíše jde o to, že introverti nemají velké množství sociální energie, kterou mohou dát k tomu, aby je společnost nabíjela a pozitivně ovlivňovala.

Raději se drží někde v pozadí a je pro ně kolikrát i těžší najít si nové přátele nebo si říci o povýšení v práci.

Zde je několik tipů, jak to změnit:

Neporovnávejte se s extroverty

Extroverti jsou otevření lidé a jsou rádi obklopeni lidmi. Nevadí jim být středem pozornosti, naopak je to těší. Pokud tedy patříte mezi introverty, nestyďte se za to, že tohle k vám prostě nesedí.

Netlačte na pilu a buďte sami sebou. Možná i fakt, že máte kancelář pro sebe nebo pracujete doma na home office je vám v závěru příjemnější, než se denně setkávat tváří v tvář se svými kolegy.

Samota

Ta introvertům vyhovuje. Raději si s někým popovídají online přes sociální sítě, než aby šli někam ven na kávu či večeři.

Introverti jsou zdrženliví lidé

Tím spíše jsou ochotni naslouchat a vzbuzovat v ostatních důvěru. Tuto schopnost mohou využít ve svůj prospěch pro psaní a zaujmout i čtenáře. Jejich hlas je klidný a jako osobnost působí velmi tiše.

Introverti oplývají kreativitou

Nicméně bychom je neměli podceňovat, právě díky jejich vyrovnanosti, leckdy odemykají brány ke kreativitě mnoha způsoby. Jsou daleko pozornější a jen tak něco je od jejich soustředěnosti neodvede. U extrovertů to je přesně naopak.

Z introvertů tak nikdy vůdci nebudou, ale svůj čas o samotě dokážou perfektně zúročit. Jsou to rezervovanější lidé, přesto mají, co nabídnout.

Je to z jednoho prostého důvodu – oni totiž nejprve přemýšlí, než něco vypustí z úst. Na krizové situace nereagují nikterak výbušně a jsou klidnější povahy.

Štítky: , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares