Vypěstujte si s dětmi velikonoční trávu: téměř nic to nestojí

Velikonoce patří mezi jeden z nejoblíbenějších svátků v roce. Každý máme své tradice, které se dědí z generace na generaci a jsou dány i lokalitou, kde žijeme. Někdo peče beránka, jiný vyrábí velikonoční věnce, ale co zkusit vypěstovat travičku?

Nabarvená vajíčka pak můžete do trávy usadit a hned máte jinou dekoraci, než klasickou mísu. Děti mají rády experimenty, tak s chutí do toho a půl je hotovo. Je nejvyšší čas začít, protože osivo vyroste cca za 14 dní.

Jednoduchá zábava pro děti

Vyberte si nádobu, kde chcete semínka zasít. Nemusí to být tradiční květináč, v dnešní době máte úplně jiné možnosti. Buďte kreativní a rozhlédněte se po domě. Skvěle vypadá i nabarvené plato na vajíčka, kde necháte skořápky od vajec. Ty naplníte zeminou, vložíte semínka a zalijete.

Na skořápky vajec můžete nalepit plastová očka a dozdobit tak, jak vás zrovna napadne. Když je nabarvíte žlutě a doplníte křídla z peříček, dokreslíte zobáček – máte nádherná kuřátka. Když travička vyroste, kuřátkům vyraší i „vlásky“. Pokud bydlíte v domě, můžete nasypat hlínu do velkého kovového kýble. Vytvořte si dekoraci, která se vám bude líbit. Můžete tu opřít pomlázku, položit vejce, proutí, atd. Hodit se budou klidně i keramické, skleněné nádobky a proutěné košíčky.

Kde koupit osivo

Osivo koupíte v řetězcích větších obchodních domů se zahradnictvím, ale i v květinářství. Pokud vlastníte zahrádku, možná v garáži naleznete i travní semínka. Semínka snadněji vyklíčí, když je zakryjete plastovou fólii. Tento skleníkový efekt urychlí proces klíčení. Budete ovšem potřebovat i slunce.

Položte vaší vytvořenou nádheru k oknu nebo ven před barák, aby sluneční paprsky mohly semínka vytáhnout do zeleného porostu. Semena vypučí v případě, že je zaléváte. Když se objeví malé zelené výhonky, plastovou fólii odstraňte. Asi za 10-12 dní budete mít pěknou úrodu trávy, bez folie cca za dva týdny.

Tip pro vás:

Doporučujeme osivo ze zeleného ječmene. Na substrát nasypte semínka a na ně pak slabou vrstvu zeminy. Může pocházet klidně z kompostu. Zavlažujte a za pár dní se dočkáte kýženého výsledku.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares