Základní výbava pro miminko: Co vše budete potřebovat?

Konečně se na těhotenském testu objevily dvě čárky a váš gynekolog vám tuto radostnou událost potvrdil? Gratulujeme! Když vše probíhá v pořádku, můžete po několika týdnech začít sepisovat seznam, co vše budete potřebovat – batoh nebo brašna na plenky, běžný nebo sportovní kočárek, vizuální nebo audio chůvička a seznam pokračuje. Jaká je nejdoporučovanější výbava samotnými maminkami?

Kočárky 

Při výběru kočárku je třeba si ujasnit, kde budete nejvíce jezdit. Patříte mezi akční maminky, které se nebojí s kočárkem do terénu (do lesa), nebo dáte přednost asfalotvým chodníkům nebo stezkám? Potřebujte, aby ke kočárku bylo současně vajíčko či budete vozit více dětí? Podle těchto kritérií vybírejte kočár pro svou ratolest.

Autosedačky

Pro právě narozené děti potřebujete tzv. vajíčko, to bývá někdy součástí kočárkové soupravy. Pokud ne, vybírejte autosedačku především s ohledem na bezpečí miminka, ale také na typ vozu. Ujistěte se, že vám půjde s autosedačkou dobře manipulovat. Před odjezdem do porodnice si připoutání vajíčka nacvičte.

Odsávačka mléka

Většina matek své děti kojí. Odsávačka mléka je skvělým pomocníkem mezi kojeními. Odsávačky mléka existují v mnoha podobách – na záložní baterie, elektrické, manuální, cestovní apod. Některé ženy kupují odsávačka až po narození dítěte, kdy výběr přizpůsobí množství mléka.

Kojenecké lahve

Co se týče kojeneckých lahví, možností je opravu mnoho. Lahve přizpůsobené sání, zabraňující polykání vzduchu (antikolikové), s ventilací. Nejde s určitostí říct, která lahev je nejlepší. Výběr lahve je tak trochu na způsob pokus – omyl.

Chůvičky

Chůvičky poskytují jistotu, kdy víte, že miminku nic nechybí a v klidu odpočívá, pokud nejste ve stejné místnosti. Podobně jako ostatní vybavení, i chůvičky ušly kus cesty. Své dítě můžete vidět ve tmě, obousměrně s dítětem komunikovat, sledovat dýchání, srdeční frekvenci, hladinu kyslíku a poskytovat hlášení prostřednictvím aplikace pro chytrá zařízení. Někteří rodiče preferují vidět své dítě, jiní chtějí dítě jen slyšet a někteří používají oba typy monitorů.    

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares