Jak pomoci malým dětem, když je trápí zácpa

Zácpa může být způsobena dietou, která nezahrnuje dostatek vody a vlákniny, které pomáhají střevům pohybovat se tak, jak mají. Děti, které jedí hodně zpracovaných potravin, sýry, bílý chléb a bagety a maso, mohou mít poměrně často zácpu. Existuje několik způsobů, jak dětem s vyprazdňováním pomoci.

Dejte svému dítěti více tekutin

Pití dostatečného množství vody a jiných tekutin napomáhá snadnějšímu pohybu výkalů střevy. Množství, které děti potřebují, se bude lišit v závislosti na jejich hmotnosti a věku. Většina dětí ve školním věku však potřebuje alespoň 3 až 4 sklenice vody každý den. Pokud vaše dítě trpí zácpou během přechodu z mateřského mléka na pevnou stravu, zkuste každý den podávat jen několik lžic (2–4) jablečné, hruškové nebo švestkové šťávy.

Ujistěte se, že vaše děti jedí více vlákniny

Potraviny s vysokým obsahem vlákniny (jako je ovoce, zelenina a celozrnný chléb) mohou pomoci předcházet zácpě. Vlákninu nelze strávit, takže pomáhá čistit střeva pohybem střev. Strava plná tučných, sladkých nebo škrobových potravin může zpomalit činnost střev. Když svému dítěti přidáte více vlákniny do stravy, dělejte to pomalu během několika týdnů a ujistěte se, že vaše dítě také pije více tekutin. Vláknina nemusí být pro děti záminkou. Vyzkoušejte jablka, hrušky, fazole, ovesné vločky, pomeranče, zralé banány, celozrnné pečivo a popcorn. Přidání lněné moučky nebo otrub do domácích ovocných smoothies je dalším způsobem, jak přidat vlákninu.

Povzbuďte své děti, aby měly dostatek pohybu

Fyzická aktivita pomáhá střevům dostat se do pohybu, proto povzbuzujte své děti, aby se hodně hýbaly. Může to být tak jednoduché, jako je chůze, házení balonem, jízda na kole nebo házení frisbee.

Vytvořte si pravidelný jídelníček

Jídlo je přirozeným stimulantem pro střeva, takže pravidelná jídla mohou dětem pomoci vytvořit si rutinní střevní návyky. V případě potřeby naplánujte snídani o něco dříve, abyste svému dítěti dali dostatek času ke strávení na toaletě.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares