Pálí vás často žáha? S námi nad ní vyzrajete

Proč vlastně pálí žáha? Je to nepříjemný pocit a většina žen se s tím setká zejména v těhotenství, ale i mimo něj. Děje se tak hlavně kvůli tomu, že jste snědla něco, co vám nesedlo. Spouštěčem je třeba káva, čokoláda, alkohol, kořeněná, smažená a kyselá jídla. Tím se nastartuje proces nadměrné produkce trávicích šťáv.

I když to není žádný vážný příznak, dejte pozor na to, aby se vám to nestalo chronické. Bolest na hrudi a říhání je něco, na co si nezvykejte a raději to řešte. My vám nabízíme hned několik přírodních metod. Dobré je také začít žvýkat žvýkačku, protože ta neutralizuje kyselé šťávy.

Jedlá soda

Jeden z nejlepších domácích léků na úlevu od pálení žáhy. ½ lžičky jedlé sody smíchejte s několika kapkami citrónové šťávy do poloviny šálku teplé vody. Rychlé a účinné, přesto nemusí zabrat na každého.

Ovesné vločky

Zmírňují kyselé prostředí žaludku díky tomu, že obsahují vlákninu a antioxidanty. Ty regulují pH žaludku a snižují tím vylučování kyselin. Jak tedy zmírnit pálení žáhy? Sklenici s vodou vlijte do hrnce a po zahřátí vsypte dvě lžíce ovesných vloček. Odstavte, nechte ovesné vločky dvě hodiny plavat ve vodě, následně je sceďte a vypijte tak na třikrát během dne.

Aloe vera a med

Úžasná kombinace, která vlastní protizánětlivé vlastnosti a pomáhá udržovat pálení žáhy na minimu. Med navíc snižuje kyselost trávicích šťáv a má antiseptické účinky. Je to vlastně i jakási prevence proti poškození žaludku. Zmírňuje také bolestivost. Stačí nakombinovat šťávu z jednoho listu aloe a dvěma lžícemi medu. Směs můžete užívat samotnou nebo naředit vodou, a to po jídle nebo při pálení žáhy. Aloe vera má však při vyšší konzumaci projímavé účinky, tak opatrně!

Šťáva z brambor

Syrová šťáva reguluje sekreci žaludečních šťáv a přispívá k celkovému zdraví žaludku. Nastrouhejte jednu bramboru a tu vymačkejte. Přelijte do poloviny sklenice s teplou a vypijte, když na vás jde pálení žáhy.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares