Máte doma hravého pejska nebo kočičku? Pak je potřeba čistit i jejich hračky

Jste milovnice čistoty? Pak vám jistě pod ruku přišly i hračky vašeho pejska nebo kočičky. Přemýšlíte, jak je vyčistit tak, abyste k tomu použila pouze přírodní prostředky?

Dnes vám tento způsob představíme…některé hračky nelze vyprat v pračce, proto si tento nápad jistě oblíbíte. Klíčovou ingrediencí je přírodní tekuté mýdlo, které můžete zakoupit nebo také po domácku vyrobit. Dále budete potřebovat destilovanou vodu.

Výbornou ingrediencí je rovněž levandulový éterický olej. Levandule je známým prostředkem, který bojuje proti choroboplodným zárodkům a v případě malého požití se domácímu mazlíčkovi nic nestane. 

Recept je zde:

  • 60 ml tekutého přírodního mýdla
  • 5 kapek levandulového éterického oleje
  • teplá destilovaná voda dle potřeby (cca 0,5 litru)
  • lahvička s rozprašovačem

Všechny suroviny smíchejte a pevně uzavřete do lahvičky s rozprašovačem. Protřepejte, aby se vše řádně propojilo. Vždy tak učiňte před každým novým použitím. Esenciální olej se totiž od vody rád odděluje. 

Na jaké hračky je tento čistič účinný?

Tento čistič hraček pro domácí mazlíčky funguje na gumové, vinylové a nylonové hračky. Po nastříkání a odstranění špíny je stačí jen dobře opláchnout a osušit na vzduchu.

Jak vyčistit vnitřek hraček?

Složení:

  • prášek do pečiva
  • pár kapek levandulového éterického oleje
  • peroxid vodíku

Postup:

Smíchejte esenciální olej a sodu. Neexistuje žádné přesné množství, použijte pouze to, co si myslíte, že budete potřebovat. Přidejte jen tolik peroxidu, abyste ze směsi, vytvořili hustou pastu.

Pomocí kartáčku na zuby vše pečlivě vydrhněte, když pasta zaschne, vypláchněte hračku jedlou sodou a dobře protřepejte.

Když to hračka umožňuje, dejte jí do sušičky. Pokud ne, je nutné tekutinu dostat z hračky ven, aby nezahnívala.  Ony i zvířecí sliny dokážou pěkně zapáchat, je nutné čas od času hračky omýt.

Štítky: , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares