4 způsoby, jak svolat rodinu k večernímu stolu

Už jste někdy přemýšleli o tom, kolik času věnujeme za týden rodinně? Nemluvím o sledování fotbalu nebo poskytnutí přespání pro svou dceru. Mám na mysli něco jiného. Pro mnohé z nás kvalitního času, který trávíme spolu je minimum, protože jsme zaneprázdnění.

Výzkum ukazuje, že rodiny, které jedí společně mohou z toho těžit více než jedním způsobem. Posadit se ke stolu za účelem sdílení jídla zvyšuje komunikaci a vztahy. Děti, které pravidelně stolují dosahují staticky lepších výsledku ve škole a mají tendenci se lépe rozhodovat, dokonce i pod tlakem vrstevníků pokud jde o alkohol, drogy a sex. Mají také lepší stravovací návyky a pomáhá jim to v přechodu do dospělosti.

Ale je tu jeden problém. Pokud jíte na pohovce celé měsíce nebo roky, budete se divit jak bude těžké dostat členy rodiny zpátky ke stolu. Proto vám přinášíme následující rady:

Dejte jim možnost volby
At vaši rodinní příslušníci se střídají ve výběru toho, co bude k večeři. Což jim umožňuje cítit kontrolu a zodpovědnost a samozřejmě to přispívá k jejich nadšení a touze se zúčastnit.

Vytvořte tématické dny
Věřte tomu nebo ne, ale děti milují když má jídlo pravidelnost. Pokud budou vědět, že úterky jsou „Palačinkové úterky“ poskytne jim to pocit bezpečí a vzrušení.

Přiřazení role
Každý má své místo v kuchyni. Ať už je to příprava tabule nebo vkládání nádobí do myčky. Všichni mohou v kuchyni pomáhat. Obraťte stolování a umývání nádobí v čas strávený spolu.

Nechte si to pozitivní
Doprovodná hudba, zábavná konverzace nebo slovní hry, to vše přispívá k dobré atmoseféře u stolu. Teď není čas na řešení špatných známek nebo neuklizený pokoj. Najďete si samostatný čas k řešení těchto problémů

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares