Správné zásady v péči o pokožku: minerální make-up vás nadchne

Co je minerální make-up? Jedná se o nejčistší formu prášku vyrobenou z minerálů, jako je oxid železitý, zinečnatý, titaničitý, oxidy cínu a také slída.

Konvenční make-up, který znáte sice obsahuje některé minerály pro barvu a překrytí, ale mimo jiné i škodlivé konzervační látky. Ty jsou tu proto, že potlačují vznik bakterií a prodlužují trvanlivost produktů. Často jde o chemikálie a jsou spojovány s jistými riziky bezpečnosti užívání.

Jak poznám kvalitní make-up?

Mít certifikovaný organický minerální make-up znamená, že 70 procent jeho složek, pochází z rostlinných zdrojů. Takovým příkladem je třeba báze minerálních make-upů z růžové vody, mandlí nebo jojobového oleje. Díky tomu je pokožka krásně jemná, dýchá a je zklidněná.

Rovněž poskytuje přirozenou ochranu před sluncem, protože odráží UVA a UVB paprsky. Čistá minerální kosmetika má SPF přibližně kolem 25, ale přesto je lehká, nezanáší póry ani nezhoršuje citlivou nebo aknózní pokožku.

Nekupujte produkty, které jsou jen čímsi vyplněné, jedná se o mastek, stearát hořečnatý a parabeny. Potenciálně se tak vystavujete působení škodlivých látek, které jsou známými karcinogeny. Pozor na nanočástice, ty by make-up též neměl obsahovat.

Jak ho aplikovat? Kterému typu pleti vyhovuje?

Minerální make-up v práškové formě se nanáší štětcem. Na každodenní použití stačí troška, pro plné pokrytí, je potřeba více aplikací. Výhodou je, že vyhovuje všem typům pleti bez rozdílu. Pro mastnou pleť je ideálním pomocníkem make-up s kaolinovým jílem. Ten totiž absorbuje olej a reguluje lesk.

Minerální make-up je také bezvadný pro citlivou pokožku, mladou pleť a pleť s akné nebo dokonce s růžovkou. Minerály ve skutečnosti vlastní hojivý a uklidňující účinek na akné a další kožní onemocnění.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares