Překvapivý trend, který se ujal: antistresové omalovánky pro dospělé

Pokud si myslíte, že omalovánky jsou jenom pro děti, tak vás rychle vyvedeme z omylu. Vybarvování omalovánek je významná relaxační technika, která snižuje stres, úzkost a depresi. Budete se možná divit, ale i psychoterapeutické stacionáře, využívají tuto techniku u svých pacientů.

Mandaly jsou k tomu ideální

Z těchto druhů omalovánek vznikají nádherné obrazce. Jedná se o druh arteterapie a nebojme se ho nazvat i tvorbou umění. Není to jen zábavná aktivita, jak se mnozí domnívají, přináší totiž plno zdravotních výhod, zejména těch psychických. Tím, že odstraníte stres, se vám bude také daleko lépe spát.

Co popisují lidé, kteří si vybarvují omalovánky?

Nadšenci tvrdí, že díky barvení se cítí klidnější, duševně jasnější, šťastnější a uvolněnější. Dočasně s barvením mizí také obavy. Když se omalovánky stanou koníčkem, naučí vás soustředit se, což je v závěru podobně úspěšné jako meditace.

Jedna studie dokazuje, že ženy, které často pletly z vlny a trpěly depresemi, se při této činnosti cítily šťastnější. Ne každého však baví vzít do ruky jehlice a začít tvořit. Omalovánky splní stejný účel a jsou daleko jednodušší. I když se někomu barvení omalovánek zdá být dětinské, vydavatelé knih si to nemyslí, tudíž je do svého sortimentu zboží zařadili a skutečně neprohloupili.

Antistresové omalovánky se staly přijatelnou formou pro dospělé

Omalovánky nejsou jediné, které přes den zlepšují náladu, produktivitu a schopnost zvládat stres, ale jsou další možností. Když třeba venku prší, můžete k nim usednout na místo plánovaného běhu nebo návštěvy fitness centra.

Vybarvování před spaním navodí klidnou a příjemnou atmosféru a vy se konečně kvalitně vyspíte. Odložte před spaním telefon, který na vás září modrým světlem a vypněte televizi (obojí narušuje váš cirkadiánní rytmus a přispívá k nespavosti).

Používání elektroniky večer snižuje produkci spánkového hormonu melatoninu. Antistresové omalovánky jsou skvělým a hlavně mnohem zdravějším rituálem před spaním.

Štítky: , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares