Proč je dobré mít normální BMI do jednoho roku po porodu?

Ženy, které mely vyšší BMI 1 rok po porodu, měly větší pravděpodobnost, že budou mít prolapsii pánevních orgánů, ukazuje nová studie.

Víte, že shodit svoji těhotenskou váhu je dobré pro vaše zdraví, ale pokud potřebujete další důvody k tomu, abyste pracovala na svém úbytku váhy, tak nová studie zjistila, že udržení normálního indexu tělesné hmotnosti(BMI) po porodu, může pomoci předcházet vyhřeznutí pánevních orgánů. Tento problém – děložní vyhřeznutí – se obvykle objevuje prvních 40 nebo 50 sekund, což může mít za následek, že se vám bude děloha vyčnívat z těla.

Podle nového výzkumu z Yale School of Medicine, zveřejněném v časopise Reproductive Sciences, že čím vyšší je BMI u žen 1 rok po porodu, tím vyšší je riziko vzniku prolapsu pánevních orgánů, bez ohledu na jejich BMI během prvního trimestru a celého těhotenství. Je velmi důležité, aby přibývání na váze během těhotenství bylo ve zdravém rozsahu. Tato studie naznačuje, že úbytek na váze do 1 roku po porodu, může snížit riziko vzniku prolapse dělohy.

,,V naší studii, množství váhy, kterou ženy nabraly, nebyla spojena s jejich váhou, kterou měly po porodu,“ říká Dr. Guess. Což naznačuje, že je velmi důležité dostat se po porodu na běžnou váhu, aby se zabránilo výhřezu pánevních orgánů.

Co vám hrozí, když nezhubnete

Kromě rizika POP, zachování porodní váhy bylo spojeno s dalším přírůstkem tělesné hmotnosti, což může vést k obezitě, kardiovaskulárním onemocněním a diabetes, říká Dr. Guess. Bylo prokázáno, že obezita je rizikovým faktorem pro vyhřeznutí pánevních orgánů. ,,U žen, které si zachovají svoji poporodní váhu hrozí riziko, že pokud budou mít další dítě, tak je u nich pravděpodobné vyšší riziko výskytu komplikací a zdravotních potíží u dítěte.“

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares