Jak správně vybrat dárky dětem k Vánocům

Vánoční svátky se nezadržitelně blíží a s nimi také dilema, jaké dárky vybrat svým blízkým, především dětem. Někteří rodiče se nechají unést lákavými výlohami a „akčními cenami“ a své ratolesti dárky doslova zahltí. Většina dárků den po Vánocích leží nepovšimnutě v rohu dětského pokoje a rodiče se dušují, že další rok tolik dárků nebude. Ovšem všichni víme, že další rok se opakuje stejný scénář. Jak vybrat vánoční dárky, které děti potěší, ale nezahltí?

Drahé hračky nejsou potřeba

Děti nemusí plně chápat hodnotu těchto hraček a mohou každý rok toužit po větších, lepších a dražších věcech. Místo toho je naučte vážit si každé jednotlivé hračky, kterou dostanou, bez ohledu na to, kolik stojí. Mějte na paměti, že některé z nejlepších hraček nemusí být nutně ty nejdražší. Rodič by proto neměl za hračku utrácet malé jmění, jen se dívat, jak dítě po pěti minutách hry odhazuje to, co musíte mít. Ideální jsou jednoduché a vysoce kvalitní poutavé hračky, které skutečně oslavují sílu učení hrou. Kromě toho jsou nezbytná i jejich očekávání. Pokud vždy dáváte drahé dárky, očekávají to a budou nespokojeni s čímkoli menším. Zkuste si proto zabalit nějaké trendy rukavice a čepici a dát jim je jako dárek. Naučte je být vděčnější a šťastnější za to, co mají.

Nezahlcujte je

Blíží se prázdniny, hračkářství je plné rodičů, prarodičů, tet, strýců a dalších příbuzných, kteří hledají panenky, stavebnice a podobné věci, o kterých si myslí, že se dětem budou líbit. V důsledku toho se často stává, že dárků pro nejmenší je pod vánočním stromečkem příliš mnoho. Rozhodně jsou více než šťastní a nadšení, když vidí tyto tuny hraček jen pro ně. Když je však více než jeden dárek, když je dárků hromada, děti se nesoustředí na dárek, který právě otevřely. Místo toho prostě přiblíží další dárek a další, aniž by ocenili, co dostali. Určitě nechcete, aby se to stalo. Snažte se jim proto nedávat více než dva dárky v jeden den, i když dostanou hromadu od různých lidí. Rozložte otevírání dárků na několik dní.

Výběr hraček přizpůsobte věku

Děti si užívají hračky, které zvládnou a které jsou vhodné pro jejich konkrétní fázi vývoje. Zde je několik návrhů pro typy hraček, které děti nejvíce využívají, protože procházejí různými fázemi:

0-6 měsíců –  Chrastítka, pestrobarevné hračky připevněné k postýlce, které se otáčejí nad dítětem, když hraje jemná ukolébavka, nebo interaktivní hrací koberečky.

6-12 měsíců –  Mobily, pestrobarevně ilustrované knihy z látky nebo tuhé látky, plovoucí hračky do vany, vláček, autíčka pro chlapce, měkké panenky nebo plyšové hračky pro dívky.

1-2 roky –  hračky na tlačení/tahání, bloky, míče, pískoviště, puzzle, hudební nástroje, ilustrované knihy, kuchyňské soupravy atd.

2-3 roky –  Křída, míč, velké Lego nebo dřevěné kostky, puzzle, tříkolka, knihy, kuchyňské sady a další hračky do domácnosti, xylofon atd.

3-5 let –  Knihy, pastelky, omalovánky, hrací těsto, kolo, sady na kreslení a malování nebo stolní hry.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares