Za sluníčkem i zážitky do Španělska

Jaro se blíží, a i když zrovna nemůžeme cestovat, na plánování letní dovolené je nejvyšší čas. Loňské léto většina z nás strávila v Čechách, letos bychom možná už vycestovali i k moři. Co si budeme povídat, doma je krásně, ale přímořské podnebí je úplně něco jiného.

Jednou ze zemí, které turisty lákají a na své si tam přijde každý, je Španělsko. Láká na nádherné pláže, úžasnou přírodu, skaliska, i jedinečnou gastronomii. Proč se do Španělska aspoň jednou za život podívat?

Slunné počasí

Víte, že Španělsko nabízí skoro 3 000 hodin slunečního svitu ročně? Pro milovníky sluníčka naprosto ideální. Můžete se koupat, vyrážet za kulturou, užívat si outdoorových aktivit, popíjet sangrii a užívat si toho, že jste unikli chladnému počasí.

Gastronomie

Španělská kuchyně je hodně ovlivněna stravováním Arabů a Židů, kteří na Pyrenejském poloostrově žili ve středověku, stejně tak moderní dobou. Hojně se využívá olivový olej, česnek, cibule, rajčata, šafrán a římský kmín. Mezi typické pokrmy patří paella, sušená šunka Jamón serrano, chorizo, hustá studená polévka gazpacho a malé pikantní jednohubky tapas.

Víte, že Španělsko je největším producentem i konzumentem olivového oleje na světě?

Rozmanitá příroda

Španělská příroda je rozmanitá a plná kontrastů. Vyšlápněte si na některou ze zdejších hor, prohlédněte si sopky, mokřady i útesy, zajděte si k jezírku, čerstvého vzduchu se nadýchejte v lese.

Víte, že třeba pohoří Serra de Tramuntata je zařazeno na seznamu světového dědictví UNESCO?

Architektonické skvosty

Nechcete jen polehávat na sluníčku a chytat bronz, toužíte i po troše kultury? Zajděte se podívat na starověký egyptský chrám Debod, prohlédněte si římský kamenný most přes řeku Guadiana, amfiteátr, chrám bohyně Diany atd.

Navštivte Madrid i Barcelonu

Když už se do Španělska vydáte, navštivte Barcelonu i hlavní město Madrid, které leží uprostřed krajiny a jeho centrum je charakteristické širokými třídami, moderními mrakodrapy i stavbami v renesančním stylu.

Víte, že v Barceloně si přijdou na své i ti největší gurmáni? Pochutnají si na středomořské kuchyni, pokrmech z čerstvých ryb, zelenině i kvalitním vínu.

Náš tip na závěr: Nalákali jsme vás, ale je vám líto, že nemůžete vyrazit na cesty hned teď? Udělejte si doma večer s pravými španělskými pochoutkami od Jamonarny.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares