Jak snížit vysokou horečku u starších dětí a dospívajícíchnemocné dítě

Horečka u dětí a dospívajících se může objevit z různých důvodů. Toto se také nazývá febrilní reakce nebo pyrexie, při které se tělesná teplota zvyšuje více než průměrná teplota mezi 36,1 °C a 37,2 °C. Horečka naznačuje, že se v těle něco děje. Mírné zvýšení tělesné teploty není vážným problémem. Přesto můžete vyhledat okamžitou lékařskou péči, pokud je tělesná teplota vyšší než 39,4 °C, protože to může být způsobeno nemocemi nebo stavy vyžadujícími léčbu.

Jak léčit dítě s horečkou

Antipyretika jsou léky používané k léčbě horečky. V případě potřeby se doporučuje hospitalizace a podpůrná péče. Ke snížení tělesné teploty se podávají následující léčebné postupy:

  • Acetaminofen
  • Ibuprofen

Léčba aspirinem se dětem nedoporučuje, protože může způsobit Reyeův syndrom. Antibiotika jsou předepsána, pokud je horečka způsobena bakteriální infekcí. Základní stavy horečky lze kontrolovat řízením příčiny. Často jsou však potřeba antipyretika.

Domácí léky na horečku pro děti a dospívající

Několik domácích prostředků může pomoci snížit mírnou horečku. Pokud je však teplota vysoká nebo pokud přetrvává, můžete vyhledat lékařskou pomoc.

Domácí léčba horečky představuje:

  • Zůstat hydratovaný: Horečka někdy může způsobit dehydrataci. Během horečky je důležité pít dostatek vody. V případě potřeby podejte orální rehydratační roztok podle doporučení lékaře; to by mohlo pomoci kompenzovat ztráty tekutin a elektrolytů. Dejte dítěti ředěné ovocné šťávy a vodové nanuky.
  • Odpočinek: Správný odpočinek může pomoci zotavení; tělo potřebuje více energie, aby mohlo pracovat proti příčinným faktorům.
  • Vlažná koupel: Koupel s vlažnou vodou může pomoci snížit teplotu u mírných horeček.
  • Zůstat v pohodě: Nošení lehkých šatů nebo přikrývek a udržování nízké pokojové teploty vám může pomoci snížit horečku.
  • Použití studeného, vlhkého hadříku přes čelo může pomoci snížit horečku.

Tyto domácí prostředky mohou pomoci přirozeně snížit horečku. Pokud po použití těchto prostředků nezaznamenáte žádné zlepšení, vyhledejte lékařskou pomoc pro účinnou léčbu.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares