Jak na Nový rok, tak po celý rok..dali jste si předsevzetí?

Většinou každý z nás si dává nějaké novoroční předsevzetí, ale aby skutečně fungovalo, je také potřeba klást si reálné cíle, které jsme schopni splnit. Na místo toužebných výsledků, pak přichází řada zklamání a člověk z toho všeho může prožívat frustraci.

Nejčastějšími předsevzetími jsou asi dvě věci, přestat kouřit a zhubnout. Ze začátku jste plní energie a máte chuť to zvládnout, ale ručička na váze ukazuje téměř stejně, i když se už přes týden snažíte. Také krabička cigaret vás přitahuje jako magnet a vy občas prostě neodoláte. Sami prožíváte pocit selhání, a to vůbec není dobré. Pro příště si rozdělte dílčí kroky nebo na předsevzetí raději vůbec nemyslete.

Položte si následující otázky

Skutečně je přání zhubnout nebo přestat kouřit vaše? Nechcete se jen někomu více zalíbit? Nebo se vám líbí představa mít postavu jako modelka? Ať už je to, jak je, někdo vám může i do očí říct, že na to prostě nemáte.

Lidé jsou různí a vy se s tím musíte naučit vypořádat. Navíc je lepší vymyslet konkrétní plán, jak bude vaše hubnutí vypadat. Ono obecně zhubnout, nemusí vyplnit vaší představu a vy se snadno dostanete do stresu a úzkosti.

I vaše úsilí musíte vložit

Pokud si přejete změnu ve svém životě, sama bez vaší nečinnosti se neudělá. Mozek musí dostávat impulzy, aby se změna mohla odehrát. Přehnaná očekávání jsou špatná, ale to už jste jistě pochopili. Ne nadarmo se říká, že by se člověk měl radovat z maličkostí a dílčích úspěchů.

Plno lidí řeší předsevzetí tím, že si raději jen něco přejí, není to tak zavazující a sílu v tom, aby se něco zlomilo, vkládají do vesmíru. Ten je všemocný. Budoucnost své osobě servírujte jako přítomnost a snažte se kladně ovlivnit to, co vás čeká a nemine. Už jen pouhá myšlenka může mít vliv na to, jakým směrem se váš život bude ubírat.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares