4 zdravotní potíže, které si pleteme s depresí

Pokud se léčíte s depresí, ale stále se necítíte lépe, je možné, že se váš lékař spletl v diagnóze. Čtěte dál a zjistěte, zda to není váš případ.

ADHD

Když uslyšíte tuto zkratku, první obraz, který vám vytane na mysli, je pravděpodobně neposedný klučina, se kterým si rodiče nevědí rady. Ale ADHD se zdaleka netýká jen dětí – americká studie odhaduje, že až 20% takto nemocných jsou dospělí lidé mezi 18 a 44 lety. Nemusíte být nutně hyperaktivní; spíše se nedokážete soustředit, myšlenky vám bloudí všude možně a nejste schopna dokončit zadaný úkol. Nejčastěji se tyto potíže objevují u žen, které podobné příznaky zaznamenaly i ve svém dětství a náročná úloha dospělé ženy a matky tuto nemoc znovu nastartuje.

Hypotyreóza

Toto onemocnění je způsobeno nesprávnou funkcí štítné žlázy. Tento orgán produkuje řadu důležitých hormonů, které řídí mnoho zásadních procesů v těle. Pokud jich produkuje příliš málo, jedná se o hypotyreózu a ta způsobí, že se všechny procesy ve vašem těle zpomalí, cítíte se unavená, neschopná soustředit se a… ano, depresivně. Mnoho žen touto nemocí trpí, aniž by o ní věděli. Máte-li výše uvedené příznaky, určitě zvažte vyšetření štítné žlázy.

Chronický únavový syndrom

Jedním z neklamných příznaků únavového syndromu je paradoxně nespavost. Doposud nebyly zjištěny příčiny této choroby, ale jisté je, že stres hraje velkou roli. Dalším spouštěčem může být přecházení infekčních onemocnění a hormonální nestabilita. Kromě účinných léků můžete váš stav výrazně zlepšit i změnou životního stylu.

Lymská borelióza

Tato velmi nebezpečná nemoc je přenášena klíšťaty. Škála příznaků je velmi široká od bolestí hlavy, či panických stavů až po rozmlžené vidění – proto je také tolik těžké tuto nemoc odhalit včas. S pomocí antibiotik se až v 75% případů dá dojít k úplnému uzdravení. Někdy si však nemocný člověk nese celoživotní následky v podobě bolestí svalů a kloubů.

Zdroj: www. parents.com

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares