4 tipy pro rodiče a jejich vzteklé děti

Háže vaše dítě odpadky z koše po pokoji, když se naštve? Zde je návod, jak mu pomoci zvládat silné emoce a zastavit špatné chování

Váš 7 letý syn ztratil peníze na oběd a ještě k tomu je vydání jeho oblíbené hry zrušeno. Takže rozbije svou  Lego věž proti zdi. Kostičky létají všude a vy nevíte co dělat. Má jeho potřeba vyjadřovat takto vztek znamenat že se v dospělosti stane násilníkem? Nepravděpodobné, říká Heather Shumaker, autor knihy „Je to v pořádku, nestarejte se”. Frustrace a hněv jsou normální emoce, a děti potřebují  je fyzicky projevit. Můžeme však bezpečně přesměrovat jeho pocity tímto směrem:

 

  1. Běh kolem obývacího pokoje nebo největší místnosti ve vaší domácnosti 50x. Kombinace uzavřeného prostoru a nutnost počítat, odvede jeho pozornost od vzteku a dostane se to z něho přirozeně ven.

 

  1. Jděte do uzavřeného prostoru (například v koupelně nebo velké skříni nebo v suterénu) a nechte ho křičet. To mu dává bezpečné místo k ventilování, aniž by rušil sousedy nebo mladšího bratra.

 

  1. Kupte mu „Karate-chop“ velký kus balicího papíru. Dělá uspokojující trhající zvuk a dá mu pocit síly.

 

  1. Běh kolem domu, dokud se neuklidní.
Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares