Oslavte “Den matek ” s dezerty, které nepostrádají styl a originalitu

Do letošního svátku Dne matek zbývá velmi málo a vy už určitě plánujete připravit něco zvláštního. Připadá na 9.5. 2021. Oslavte tento výjimečný den v rodinném kruhu. 

Speciální dezerty pro tuto příležitost

Ať už je to zakomponování vaječného likéru, pannacotta z jogurtu a rybízu či čokoládový dort nebo pralinky, vždy se najde něco, co receptům dodá originalitu. 

Čokoládový dort

Obvykle se považuje za krále všech oslav a nemůže tedy chybět ani na tak slavnostní den jako je právě Den matek. Jeho základem je samozřejmě kakao, které umožňuje hrát si v kuchyni při přípravě dezertu. Pokud se vám nechce přímo do náročnějšího čokoládového dortu, vytvořte čokoládovou pěnu, kterou naservírujete do skleniček. Čokoláda je a bude neodolatelným pokušením číslo 1. 

Opěvované dorty lehčí struktury

Další verzí je mrkvový dort s lískovými ořechy, který není suchý a je nadýchaný. Není těžký do žaludku, tak ho uvítají všichni příznivci zdravějšího stravování. Rovněž vyzkoušejte limetkový koláč s citronovou smetanou – je dokonalým osvěžením a oplývá křehkostí, která se rozplývá na jazyku. 

Skvostem bude i malinový dort s mascarpone nebo citronovo-jablkový cheescake. Nezapomeňte dodat na křupavosti opraženými mandlemi. Na každém detailu záleží! 

Pro tradičnější recepty nalistujte nějakou stránku v kuchařce po babičce. Najdete tu třeba recept na lívanečky, koblížky, koláčky, věnečky i makovce. Můžete si je upravit podle sebe a dodat jim modernější koncept. Klasické koblihy tak povýšíte na “glazované”.

Stačí jen upravit postup přípravy. Abychom získali představu, o čem je řeč, ve výsledku vypadají jako donut s polevou. 

Pro všechny dorty platí jedna zásadní věc. Dbát byste měli i na čistotu a estetiku servírování. Nádherná prezentace podpoří každé lahodné sousto.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares