Jak dát miminko správně odříhnout?

Děti si obvykle potřebují odříhnout, když při jídle nasají vzduch, takže se cítí příliš rychle plné. To se stává častěji u dětí krmených z láhve, které mají tendenci jíst rychleji. Kojené děti ale také spolknou trochu vzduchu, zvláště pokud má matka hodně mléka nebo rychle ubývá, nebo když má dítě velký hlad a chce rychle jíst.

Jak na správné odříhnutí?

Existují tři běžné polohy říhání: přes rameno, vsedě na klíně nebo tváří dolů na klíně. Vyberte si ten, který je nejpohodlnější a nejúčinnější pro říhnutí vašeho dítěte. Ať už si vyberete kteroukoli polohu, mějte u úst dítěte plenu na odříhnutí, abyste zachytili jakékoli ublinknutí.

Přes rameno: Postavte se nebo si sedněte pohodlně, mírně se nakloňte a držte své dítě pod zadečkem, aby bylo oporu. Ujistěte se, že jsou čelem za vámi, dívají se vám přes rameno a bradu mají položenou na pleně, aby absorbovala případné ublinknutí. Poklepejte nebo třete konečky prstů své volné ruky po lopatkách dítěte. Mohou se trochu pohybovat tam a zpět; nebude to bolet, pokud vaše rameno podpírá jejich hlavu.

Sed na klíně: Položte si dítě bokem na klín, s hrudníkem mírně nakloněným dopředu. Umístěte ruku pod jejich bradu (ne hrdlo), abyste podepřeli jejich hruď a hlavu. Poplácejte je po zádech přes lopatky, aby si je odříhlo.

Tváří dolů na klíně: Položte své dítě přes kolena na břicho, s hlavou o něco výše než zbytek těla, a pevně ho třete a poplácejte po zádech.

Při říhání „poplácejte své dítě po zádech, jemně, asi minutu. Pokud je vaše dítě nervózní a ještě si neodříhlo, můžete zkusit oblíbenou metodu, pak přestat a nechat je chvíli ležet na klíně a pak zkusit metodu říhání znovu. Změna polohy vašeho dítěte může pomoci přesunout tyto plynové bubliny do lepší polohy, aby se mohly uvolnit. Buďte trpěliví: Přinutí říhnutí může trvat čtyři nebo pět minut.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares